Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nowości i prezentacje

6 listopada 2020

NR 2 (Styczeń 2016)

Dbaj o brodę z klasą,
czyli 5 porad od Percy Nobleman

0 117

Broda lub wąsy o różnym kształcie towarzyszą mężczyznom od setek lat. To właśnie zarost pomagał budować wizerunek mężczyzny w naszym społeczeństwie, nadając mu powagi, dostojeństwa i powszechnego szacunku. Broda do dzisiaj nie straciła na swojej nobliwej wartości, wygrywając tym samym z gładko ogoloną twarzą, co widać na Europejskich ulicach. Dziś mężczyzna decydujący się na zapuszczenie brody ma łatwiej ze względu na dostępność odpowiednich produktów do jej kompleksowej pielęgnacji.  Percy Nobleman przygotował dla was mały poradnik, jak dbać o to co wyróżnia was z tłumu. Bo w końcu każda broda jest inna jednak wszystkie łączy potrzeba zadbania o nią.

Kilka podstawowych kroków w pielęgnacji zarostu.

1. Nawilżanie

Każdego dnia tuż po umyciu brody, twój zarost jest narażony na łamanie się, wypadanie, przesuszenie oraz utratę zdrowego połysku. Czynniki pogodowe, stres i zła dieta również mają ogromny wpływ na zły rozwój twojej szlachetnej szczeciny. To o czym nie należy zapominać to codzienne stosowanie olejku. Percy Nobleman Beard Oil to eliksir dla włosów i skóry, który zawiera w sobie wszystkie cenne składniki, które wspomagają zdrowy wzrost włosów, nadadzą połysku i ułatwią jego rozczesywanie. Jeżeli nie golisz się od kilku tygodni, musisz wiedzieć, że to idealny czas na zastosowanie olejku. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie efektu swędzenia, wrastania włosów pod skórę twarzy i zadbasz tym samym o jakość swojej cery. Beard Oil doskonale zastąpi krem do twarzy, nie będzie zatykał porów ani tym bardziej nie pozostawi klejącej i świecącej się skóry. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z jego użyciem.

2. Czesanie

Rozczesywanie włosów to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji każdego brodacza o dłuższym stażu. Naukowcy już dawno udowodnili, że częste rozczesywanie włosów, przyśpiesza ich porost oraz je wzmacnia. Poza tym świetnie reguluje nadmierne wydzielanie sebum i oczyszcza brodę z wszelkich drobinek pożywienia, które jak doskonale wiemy, potrafią uprzykrzyć życie. Jeżeli czesać to najlepiej grzebieniem wykonanym z surowca o naturalnym pochodzeniu. Percy Nobleman Beard Comb to niezwykle lekki grzebyk wykonany z tropikalnego drewna. Nie podrażnia skóry i świetnie sprawdza się na dłuższej brodzie. Pamiętajcie, aby nie płukać go wodą. Olejek, który wcieracie codziennie w szczecinę oczyści wasz grzebyk.

3. Modelowanie

Każda broda rośnie inaczej. Jedne włoski rosną szybciej, potrafiąc odstawać i wywijać się na różne strony kiedy pozostałe nienagannie przylegają do siebie. Wymykająca się spod kontroli broda to zmora każdego mężczyzny, któremu zależy na idealnym ułożeniu swojego zarostu. Zaradzić temu można tylko w jeden sposób, mianowicie należy ją modelować przy użyciu balsamu do brody. Beard Balm od Percy'ego to balsam o średnim chwycie i wysokim połysku. Delikatna konsystencja ułatwia wyjęcie balsamu i szybkie roztarcie w dłoniach. Średni chwyt, wygładzi i utrzyma większość krnąbrnych włosków. Balsam to...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy

    Komentarze (0)

    Napisz własny komentarz