Autor: mgr Weronika Patrycja Słupek

Trycholog, kosmetolog, socjolog, fryzjer. Specjalizuje się w pielęgnacji i terapii skóry oraz włosów. Autorka książek: „Trychologia kosmetyczna. Pielęgnacja skóry głowy i włosów”, „Trychologia i kosmetologia w praktyce. Wybrane aspekty”. Nauczyciel akademicki WSIiZ, edukator. Właściciel Akademii Well Concept Trychologia & Kosmetologia. Ekspert i konsultant przy programach telewizyjnych oraz w prasie. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Współorganizator Master Class z trychologii pod auspicjami Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Autorka trychologiczno-kosmetologicznych protokołów zabiegowych.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Starzenie się włosów – łysienie, siwienie

Stan włosów jest jednym z podstawowych punktów, które określają nasz wygląd. Niestety w wyniku działania różnych czynników dochodzi do ich starzenia się. Pojęcie to obejmuje tak zwany wiek biologiczny włosa:

- siwienie włosów (zmniejszenie pigmentacji),

- spadek produkcji włosów i łysienie związane z wiekiem.

Czytaj więcej

Gęste włosy na głowie i brodzie – nieinwazyjne i bezbolesne zabiegi z zakresu trychologii kosmetologicznej

Jeśli nadmierne wypadanie włosów, łojotok, łupież, wykwity skórne (krosty, łuszczące się plamy), wrastające włosy na brodzie są Twoim problemem lub problemem Twoich klientów, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Czytaj więcej