Autor: Przemysław Markowicz

Pasjonat, hobbysta. Od 8 lat kolekcjoner ksyrofilistyki w każdej postaci. Miłośnik tradycyjnego golenia w aspekcie historycznym i użytkowym. Z powodzeniem władający brzytwą w życiu codziennym, jak również wszelkimi osiągnięciami ludzkiej pomysłowości w tematyce golenia tradycyjnego. Z zamiłowania także wielbiciel fotografii, co pokazuje w swoich pracach na stronach polskiego forum tematycznego zagranicznych odpowiedników, a także w grupach FB. Autor wystawy ksyrofilistycznej „Tradycyjne golenie – prawdziwy męski czas” podczas I Mistrzostw Polski w Goleniu Twarzy na Mokro. Współorganizator przyszłej Europejskiej Wystawy Sprzętu do Golenia na targach „Look i beautyVision” w Poznaniu. Twórca autorskiego kalendarza ze zdjęciami o tematyce TG łączącego te dwie pasje i propagator tradycyjnego golenia w życiu codziennym.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Brzytwa, brzytewka, czyli ostrza do golenia

W dzisiejszych czasach obraz żyletki na tyle nam spowszedniał od czasu jej opatentowania, że kojarzy się jednoznacznie z dwustronnym ostrzem o charakterystycznym wyciętym wzorku na środku. Sam preferuję określenie „ostrze” do golenia zarostu zarówno w goleniu codziennym w domu, jak i w zakładach fryzjerskich. Mimo że ostrze tego typu jest już postrzegane jako relikt przeszłości przez dzisiejsze pokolenie, „żyletka” jest powszechna, ogólnie dostępna i używana przez coraz więcej ludzi na świecie za sprawą rosnącego zainteresowania tradycyjnym goleniem oraz barberingiem.

Czytaj więcej

Brzytwa – znamy ją tylko z relacji i kolekcji

Zgłębiając tematykę tradycyjnego golenia i obserwując mocno branżę barberską przez ostatnie lata, zauważam, że ludzie zarówno głęboko w niej osadzeni, jak i całkiem nowi w branży gloryfikują wręcz narzędzie, jakim jest brzytwa. Jest ono obecne na prawie każdym logotypie, banerze, wizytówce. Spotkać ją możemy na kosmetykach, gadżetach, w gablotach, na ścianach, a nawet na skórze w formie tatuażu.

Czytaj więcej