Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strefa Brodacza

1 lipca 2021

NR 9 (Czerwiec 2021)

Japoński masaż twarzy w salonach barberskich – rewolucja w usługach

0 44

Obecnie barber nie kojarzy się już tylko ze strzyżeniem włosów i goleniem brody. Współcześnie usługi te wzbogacane są również o pielęgnację twarzy i stworzenie strefy relaksu. Jedną z usług, która pojawiła się niedawno w salonach barberskich, jest japoński masaż twarzy, często wzbogacony o elementy Kobido.

Japoński masaż twarzy z Kobido to starożytny rytuał piękna, który można poczuć na własnej skórze. Legenda głosi, że dawniej był to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej i najbardziej szlachetnych rodzin Japonii. 
Głównym celem masażu jest podniesienie owalu twarzy i zmniejszenie napięcia mięśni, a w rezultacie spłycenie zmarszczek. Masaż poprawia też mikrokrążenie skóry oraz pobudza ją do produkcji elastyny i kolagenu, dzięki czemu odzyskuje ona jędrność i sprężystość. Masaż ten to alternatywa dla medycyny estetycznej. Regularnie wykonywany daje spektakularny efekt liftingujący, drenujący oraz wygładzający. Jest nieinwazyjną metodą na poprawę i odmłodzenie skóry naszej twarzy.
 


Rytuał masażu twarzy składa się z następujących elementów:

  • Części relaksacyjnej – etap ten polega na przygotowaniu skóry do masażu. Rozprowadzanie oleju na poszczególnych strefach twarzy oraz szyi nawadnia również naszą twarz i wprowadza nas w strefę relaksu.
     
  • Drenażu limfatycznego – falowe ruchy na skórze twarzy z delikatnym uciskiem mają za zadanie przepchnąć nagromadzony pod nią płyn (limfę), a tym samym zlik...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy

    Komentarze (0)

    Napisz własny komentarz