Męski rytuały, cz. 2: ciało, paznokcie i włosy

Strefa Brodacza

Stereotypowo pielęgnacja skóry i włosów oraz wykorzystywanie w tych celach kosmetyków było głównie związane z kobietami, ale w ostatnich latach coraz więcej mężczyzn zaczyna doceniać korzyści płynące z dbania o swój wygląd i zdrowie. Nowa era kosmetyków dla mężczyzn przynosi ze sobą szereg męskich zabiegów pielęgnacyjnych, które pomagają mężczyznom utrzymać skórę, włosy i paznokcie w doskonałej kondycji. Od klasycznych zabiegów, takich jak golenie czy kąpiele, po bardziej zaawansowane techniki, wprowadzenie kosmetyków dla mężczyzn oznacza nowe możliwości dla panów dbających o swój wygląd. W tym artykule przyjrzymy się kilku męskim zabiegom pielęgnacyjnym, które wykorzystują kosmetyki.

Zabiegi na twarz

Mężczyźni coraz częściej decydują się na profesjonalne zabiegi na twarz, które pomagają poprawić kondycję skóry i zniwelować oznaki starzenia. Jednym z popularnych zabiegów jest kompleksowe oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie skóry. W trakcie zabiegu stosowane są specjalne kosmetyki, które pomagają złagodzić podrażnienia, nawilżyć skórę oraz poprawić jej elastyczność. Innym zabiegiem, który cieszy się popularnością, jest mikrodermabrazja, polegająca na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka. To skuteczna metoda usuwania zanieczyszczeń i niedoskonałości skóry, której efekty można zauważyć już po jednym zabiegu.

Masaże

Masaże to nie tylko luksusowy sposób na relaks, ale również skuteczny sposób na poprawę kondycji skóry. Masaż twarzy i szyi pomaga pobudzić krążenie krwi, co przyczynia się do lepszego dotlenienia tkanek i odżywienia skóry. Wiele salonów kosmetycznych oferuje specjalne masaże, które wykorzystują kosmetyki stworzone specjalnie dla mężczyzn. Olejki, kremy i balsamy o właściwościach nawilżających i odżywczych są aplikowane w trakcie masażu, dając skórze zdrowy i promienny wygląd. Tego typu zabiegi oferuje coraz więcej gabinetów masażu, fizjoterapii, pojawiają się nawet miejsca oferujące wyłącznie masaże twarzy! Przewiduję, że w niedługim okresie na profesjonalny masaż twarzy będzie można zapisać się również w barber shopie. 

Zabiegi na ciało

Już w domowym zaciszu mężczyźni doceniają korzyści płynące z zabiegów pielęgnacyjnych na ciało. Zabiegi takie jak peeling całego ciała pomagają usunąć martwy naskórek i oczyszczać skórę z zanieczyszczeń. W trakcie zabiegu stosowane są kosmetyki z naturalnymi składnikami, takimi jak sól morska, cukier czy olejki eteryczne, które działają odżywczo i nawilżająco na skórę. Co bardziej proekologiczni entuzjaści peelingów robią je sami, wykorzystując do tego… fusy po kawie!

Męski manicure i pedicure

Nie tylko kobiety zasługują na zadbane dłonie i stopy, dlatego coraz więcej mężczyzn decyduje się na męski manicure i pedicure. Te zabiegi nie tylko poprawiają wygląd, ale także stan paznokci i skóry wokół nich. Męski manicure często obejmuje przycięcie i wyrównanie paznokci, usunięcie skórek oraz nałożenie oliwki. Podobnie jak w przypadku manicure, męski pedicure obejmuje opracowanie płytek paznokci i wycięcie skórek, ale również intensywne złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Dodatkowo można skorzystać z delikatnego masażu stóp i nałożenia nawilżającego balsamu, który zmiękczy skórę i zapewni jej gładkość. Męski manicure i pedicure to nie tylko estetyczne zabiegi, ale także sposób na utrzymanie higieny. Regularne przycinanie paznokci, usuwanie skórek i pielęgnacja stóp pomaga uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak wrastające paznokcie czy bolesne odciski. Na marginesie: odczucie stópek niemowlęcia po takim zabiegu jest nie do podrobienia!

Męska pielęgnacja włosów

Na ten temat można napisać osobny artykuł...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy