Autor: Tomasz Lesicki

Założyciel marki MUSTH, tworzącej niszowe kosmetyki dla mężczyzn ­– oleje do brody, modelujące mgiełki i pachnidła. Tomasz jest pasjonatem naturalnej pielęgnacji i perfumiarstwa, co najlepiej widać i czuć na przykładzie jego produktów. Poza tworzeniem kosmetyków, strzyże męskie włosy i prowadzi barberskiego bloga na Youtube - Musthbeard.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Męski rytuały, cz. 2: ciało, paznokcie i włosy

Stereotypowo pielęgnacja skóry i włosów oraz wykorzystywanie w tych celach kosmetyków było głównie związane z kobietami, ale w ostatnich latach coraz więcej mężczyzn zaczyna doceniać korzyści płynące z dbania o swój wygląd i zdrowie. Nowa era kosmetyków dla mężczyzn przynosi ze sobą szereg męskich zabiegów pielęgnacyjnych, które pomagają mężczyznom utrzymać skórę, włosy i paznokcie w doskonałej kondycji. Od klasycznych zabiegów, takich jak golenie czy kąpiele, po bardziej zaawansowane techniki, wprowadzenie kosmetyków dla mężczyzn oznacza nowe możliwości dla panów dbających o swój wygląd. W tym artykule przyjrzymy się kilku męskim zabiegom pielęgnacyjnym, które wykorzystują kosmetyki.

Czytaj więcej

Istota zapachu w męskich kosmetykach

Zapach to jedno z najważniejszych narzędzi wpływających na nasze zmysły. Zdajemy sobie z tego sprawę, gdy chcemy poczuć się lepiej, przywołać jakieś wspomnienie, przyciągnąć uwagę innych lub stworzyć wrażenie, które pozwoli nam osiągnąć cele. W dzisiejszych czasach zapach stał się nieodłącznym elementem męskich kosmetyków, takich jak perfumy, dezodoranty, wody po goleniu czy olejki do brody. W tym artykule zwrócę uwagę na istotę zapachu w męskich kosmetykach oraz omówię jego wpływ na nasze zmysły.

Czytaj więcej

Męskie rytuały. Cz. I – Twarz

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć temat czynności, które mężczyzna wykonuje wokół siebie, aby doprowadzić się do porządku. Rzecz wydaje się może dość prosta, a jednocześnie rozległa. W końcu męskie rytuały to codzienne ablucje, układanie włosów, dobór elementów garderoby. To również rytuały związane z przygotowywaniem posiłków, a także obszerny dział dbania o tężyznę fizyczną. Dość powiedzieć, że dzisiaj skupię się na męskiej twarzy, a więc na tym elemencie, który może powierzchniowo nie jest największy, ale który potrafi skonsumować wiele czasu. Czy warto? Przekonajmy się.

Czytaj więcej

TOP 3 kosmetycznych olejów. Poznaj zastosowanie i właściwości naturalnych olejów

Prawdziwa moc bierze się z natury. Nieważne, jaką perfekcję z dziedziny chemii osiągnąłby człowiek, jak doskonałe surowce potrafiłby stworzyć w warunkach laboratoryjnych. Jeśli chodzi o sprawdzone działanie, bezpieczeństwo i jakość, naturalne wyciągi i ekstrakty zawsze będą królowały w kosmetycznych składach.

Czytaj więcej

Kosmetyczny niezbędnik mężczyzny – co nowoczesny facet ma w swojej kosmetyczce?

Tytuł tego artykułu może być nieco zwodniczy. Owszem, jest to według mnie niezbędnik, ale większość z tych rzeczy znana była mężczyznom już dawno, zatem na pierwszy rzut oka mogą się moje wypociny wydawać mało odkrywcze. Niemniej jednak są to prawdy ponadczasowe, których warto się trzymać, by nie ulec zacofaniu. Ponadto nie jest to wyłącznie zbiór kosmetycznych przyborów przydatnych mężczyźnie. To również subiektywny zbiór zasad, którymi nowoczesny facet powinien się kierować, aby wykorzystać maksymalnie zalety narzędzi i kosmetyków powstałych z myślą o jego higienie. Lektura obowiązkowa dla każdego entuzjasty wizyt w barber shopach.

Czytaj więcej

3 rzeczy, które zmieniły męską pielęgnację zarostu

Od kilku lat można zaobserwować w Polsce interesujący trend w dziedzinie męskiej pielęgnacji. Ni z tego, ni z owego, Panowie częściej odwiedzają salony fryzjerskie. Co więcej, zaczęli preferować przybytki specjalizujące się wyłącznie w męskich stylizacjach, barbershopy. Zdaje się, że polscy mężczyźni chętniej eksperymentują ze zmianami w wyglądzie, testują nowe fryzury, szukają swojego stylu. Nagle brodacz w miejscu pracy nie jest już przysłowiowym Rumcajsem, a zadbanym, modnym kolesiem. Kosmetyczka Polaka zrobiła się większa, jest w niej miejsce na specjalistyczne kosmetyki do twarzy, brody, rąk, ciała. Być może niektórych Panów te zmiany wprowadzają w zakłopotanie, innych w zdumienie lub zdezorientowanie. Niniejszy artykuł ma za zadanie pomóc rozjaśnić kilka kwestii dotyczących męskiej pielęgnacji ze szczególnym uwzględnieniem zarostu.

Czytaj więcej

Naturalne kosmetyki ¬pod lupą, czyli co znajdziemy w składach?

Od kilku lat można zaobserwować na rynku kosmetycznym dwa interesujące trendy. Po pierwsze: rośnie oferta produktów przeznaczonych dla mężczyzn. Półki w drogeriach uginają się pod ciężarem artykułów dla mężczyzn, a liczba dedykowanych sklepów internetowych dla zbirów, dżentelmenów, brodaczy, pomadziarzy i dandysów, oferujących najwyższej klasy produkty, stale się zwiększa. Po drugie: ludzie coraz chętniej sięgają po kosmetyki naturalne. Potrzeby nas, konsumentów, stają się coraz większe. Nasza świadomość i wiedza o kosmetykach, o ich wpływie na nasze zdrowie i środowisko, jest coraz większa. Idą za tym określone ruchy marek kosmetycznych. Pojawia się coraz więcej nowych, niszowych marek (w tym moja), które oferują produkty BIO, produkty naturalne, wegetariańskie, wegańskie itd. I to jest świetne! W końcu konsument zostaje wysłuchany i ma możliwość dokonania świadomego wyboru. Nie oznacza to jednak, że jest to wybór prosty. No bo jak rozpoznać naturalny kosmetyk?

Czytaj więcej