Autor: Łukasz Janik

Fryzjer-barber, mistrz świata federacji CMC-CAT w roku 2017 i 2019, członek polskiej kadry fryzjerów Confederation Mondiale de la Coiffure (CMC), edukator, międzynarodowy sędzia, pasjonat. Właściciel Lucky Barber Shop w Chrzanowie.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

W każdej branży można spotkać „perełki”

Nie każdy dobry barber, który ma fach w ręku, musi ukończyć szkołę fryzjerską. Domyślam się, że takim stwierdzeniem mogę rozpętać teraz burzę, ale taka jest prawda. Można ukończyć dziesiątki kursów i uczyć się fryzjerstwa 3, 5 a nawet 10 lat. Ale to nie jest przepis na sukces. W tym zawodzie liczą się też pasja, chęć rozwoju, gotowość do odkry- wania nowych technik i metod pracy, zrozumienie potrzeb klienta, pokora i umiejętność słuchania. A tego niestety rzadko uczą w szkołach.

Czytaj więcej

Wszystko zaczyna się w głowie, czyli jak mentalnie przygotować się do startu w zawodach

Udział w zawodach fryzjerskich wymaga wcześniejszego przygotowania i to nie tylko pod kątem technicznym i organizacyjnym, ale i mentalnym. Dokładnie tak jak u sportowców. Spokój ducha, umiejętność okiełznania niepotrzebnych myśli, nastawienie na porażkę i pełne skupienie – to wszystko ma wpływ na ostateczny wynik konkursu.

Czytaj więcej