Autor: Rafał Marczak

Specjalista strzyżenia męskiego i stylizacji brody. Właściciel Marczak Barber Shop –polskiego, męskiego salonu fryzjerskiego, działającego od czterech lat w Oslo w Norwegii. Współorganizator tegorocznych Mistrzostw brody w Polsce “Perfect Beard” na targach fryzjerskich Hair Forum w Warszawie. Finalista i zwycięzca norweskiego konkursu „Najlepsza Broda w Norwegii 2017”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Co zrobić, żeby Twoja broda przetrwała zimę? Poznaj 7 sprawdzonych kroków

Zima to jedna z najmniej korzystnych pór roku dla każdego posiadacza brody. Niskie temperatury, zimny wiatr, zanieczyszczenia powietrza i wszechobecne ogrzewanie pomieszczeń sprawiają, że kondycja Twojej brody jest osłabiona. Wymienione czynniki powodują wysuszanie włosów i ich łamanie się, przez co końcówki brody mogą zacząć rozdwajać się, a w konsekwencji powodować nieestetyczny wygląd zarostu. Odpowiednia pielęgnacja brody zimą zagwarantuje Tobie dużo mniej problemów w późniejszym okresie, gdy temperatura na zewnątrz zacznie się podnosić, a zanieczyszczenia powietrza nie będą aż tak odczuwalne. Jakie kroki podjąć jednak, żeby broda przetrwała ten najchłodniejszy okres roku?

Czytaj więcej

Kierunek Norwegia

Dawno, dawno temu, kiedy to jeszcze Wikingowie żyli na norweskich ziemiach, mieli już w tradycji noszenie długiej brody. Jeżeli nie wiecie kim byli, to krótkie info na ich temat. Wiking był kupcem, rolnikiem, wojownikiem pochodzącym z państw nordyckich w latach 800-1050. Brał on udział w wyprawach i najazdach na zachodnią i wschodnią Europę w celu prowadzenia handlu, zakładania nowych państw, plądrowania oraz zabierania wywalczonych dóbr do swoich domów To właśnie od nich zaczął się w Norwegii kult brody i pielęgnowania jej do dzisiaj.

Czytaj więcej

Stylowa i funkcjonalna aranżacja wnętrza barber shopu

W dawnych czasach barber shop był miejscem do pielęgnacji ciała, a także punktem kompleksowej obsługi dla potrzeb odnowy biologicznej, a nawet zabiegów chirurgicznych dla mężczyzn. Dzisiejszy może być daleki od jego średniowiecznych początków, ale to nie znaczy, że teraz nie ma on ponadczasowego uroku i własnego stylu. Pamiętajmy, że poza zabawną lub oryginalną nazwą i super logiem liczy się też wnętrze, do którego zapraszamy naszych klientów, by poczuli się wyjątkowo.    

Czytaj więcej