Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strefa Barbera

1 lipca 2021

NR 9 (Czerwiec 2021)

Depilacja woskiem w barber shopie

0 26

Depilacja woskiem w ostatnim czasie stała się bardzo popularnym zabiegiem w salonie barberskim i najczęściej dotyczy takich okolic, jak nos, uszy, brwi. Zabieg często jest dodatkiem do umówionej wizyty lub stanowi jego integralną część. Depilacja woskiem to naturalna i szybka metoda pozbycia się niechcianego owłosienia. Zabieg jest prawie bezbolesny, jeżeli go właściwie wykonujemy. Oczywiście może powodować pewien dyskomfort w zależności od indywidualnych predyspozycji. Najczęściej spotykana depilacja w barber shopie to depilacja nosa oraz uszu. Oprócz tego na fotelu wydepilujemy woskiem również brwi, policzki, szyję oraz kark, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dlaczego mężczyźni poszukują depilacji i czy warto wprowadzić ją do salonu:

 • klienci poczują się pewniej, nie będą musieli walczyć z uciążliwymi włosami w domu lub czuć skrępowanie, idąc do salonu kosmetycznego,
 • dodaje pewności siebie,
 • nie jest bolesna,
 • efekt po depilacji utrzymuje się do 3 tygodni,
 • jest łatwa i szybka w wykonaniu.
 • dodatkowy stały dochód dla salonu przy niewielkim wkładzie na start. 
   


Woskowanie nie jest nowym zabiegiem w salonach barberskich, jednak jakość wykonania tego zabiegu jest przeróżna i w wielu miejscach zostawia dużo do życzenia. Mówimy tu nie tylko o samej technice, gdzie niestety wiele osób uczy się z popularnego kanału wideo, ale także o samych produktach wykorzystywanych do zabiegu (jest to zabieg, który powinien zostać wykonany higienicznie i bezpiecznie, zawsze w jednorazowych rękawiczkach przy użyciu jednorazowych szpatułek).

Aby depilacja woskiem została wykonana prawidłowo, nie wystarczą wosk i podgrzewacz. Powinieneś zaopatrzyć się przynajmniej w Lotion przed depilacją i po niej, który ma za zadanie oczyścić skórę i przygotować do zabiegu oraz w szpatułki (nie używamy patyczków do demakijażu, potocznie nazywanych patyczkami do uszu). Zestaw warto uzupełnić w krem kojący po depilacji oraz w płyn do czyszczenia podgrzewacza z resztek wosku. Jeśli nie masz doświadczenia, dobrze jest odbyć szkolenie, podczas którego poznasz prawidłową technikę depilacji, kosmetyki oraz sprzęt.
 


Depilacja woskiem składa się z kilku kroków. Oczyszczamy skórę w depilowanym miejscu, następnie nakładamy wosk. Po ściągnięciu wosku ponownie oczyszczamy skórę i nakładamy krem łagodzący (z wyjątkiem nozdrzy).

W sezonie letnim musimy zwrócić szczególną uwagę na kondycję skóry, gdzie będziemy wykonywać depilację. Jeśli skóra jest mocno opalona, to nie wykonujemy zabiegu, gdyż może dojść do ściągnięcia naskórka. Tak samo np. dzień po regulacji brwi klient nie powinien wystawiać twarzy bezpośred...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy

  Komentarze (0)

  Napisz własny komentarz