Autor: Piotr Bresiński

Fryzjer męski Peterbarber.pl. Od 30 lat w zawodzie. Dyplomowany mistrz fryzjerski. Sędzia mistrzostw Polski i licznych innych konkursów, szkoleniowiec, członek kadry narodowej CMC Poland. Przede wszystkim pasjonat sztuki fryzjerskiej. Preferuje tradycyjne rzemiosło oparte na technice, połączone z nowoczesnymi trendami. Kieruje się zawodowym motto: „Wybierz zajęcie, które kochasz, lubisz i szanujesz, a nigdy więcej nie będziesz musiał już pracować”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pasja, a nie tylko praca

Ten artykuł nie dotyczy fryzur, ani bezpośrednio zawodu fryzjera. Porozmawiamy o wystroju salonu fryzjerskiego, wisience na torcie w naszym zawodzie. Czy wystrój salonu naprawdę jest tak ważny i czy trzeba przywiązywać wiele uwagi, aby stworzyć odpowiedni wizerunek?

Czytaj więcej

Trzeba pokornie podchodzić do pracy i dobrze ją wykonać, z całym sercem

Wywiad z Piotrem Bresińskim, zdobywcą srebrnego medalu w konkurencji Salon Look podczas mistrzostw świata w Casercie. 

Piotr Bresiński pracuje w zawodzie już 30 lat. Jest dyplomowanym mistrzem fryzjerstwa oraz członkiem kadry narodowej CMC Poland. Pełni również funkcję sekretarza zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu – gdzie został odznaczony medalem za zasługi w rzemiośle – i wiceprzewodniczącego Rady Sekcji Fryzjerskiej przy Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu. To także złoty medalista tegorocznych mistrzostw Europy, sędzia licznych konkursów fryzjerskich, szkoleniowiec, egzaminator, autor artykułów i sesji zdjęciowych do magazynów czy uczestnik pokazów fryzjerskich. A co najważniejsze – wicemistrz świata we fryzjerstwie 
Salon Look na 2023 r., o czym opowie nam w rozmowie. 

Czytaj więcej

Dzieci w barber shopie?

Głównymi bohaterami tego artykułu są dzieci. Fryzjerzy coraz częściej spotykają tych wyjątkowych klientów w swoich zakładach. Skończyły się czasy, gdy dzieci były strzyżone na szybko maszynką, a najczęściej w domu. Moda dziecięca idzie krok w krok z modą dorosłych. Mali klienci coraz bardziej są zainteresowani nowymi trendami. Podczas wizyty przeglą- dają magazyny z modnymi fryzurami i chcą mieć podobne. Wspieramy naszych małych klientów, cierpliwie budujemy dobre, długotrwałe relacje. Każdy wie, że praca z dziećmi nie jest łatwa, wymaga podwójnej czujności, cierpliwości i wyrozumiałości. Żartujemy często, że nie oddychamy podczas pracy z dziećmi, bo czujnie obserwujemy każdy ruch dziecka.

Czytaj więcej

Budowanie relacji czy sprzedaż usług?

Kiedy klient przychodzi do fryzjera, nie zna dokładnie swoich oczekiwań, nie wie, co będzie dla niego najlepsze. Abyśmy mogli udzielić fachowej porady, musimy być kompetentni, posiadać wiedzę, mieć odpowiednie nastawienie do klienta. W sposób przyjazny, empatyczny od pierwszego kontaktu rozpoczynamy budowanie relacji.

Czytaj więcej

(Nie)modna moda

Fryzura – charakterystyczny sposób uczesania włosów, zwykle zgodny z wymogami panującej mody. Uchodzi za ważny element autoprezentacji”. Taką definicję podaje Wikipedia. A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaka jest definicja mody? 

Czytaj więcej

Jeszcze fryzjer czy już barber? - W roli głównej nożyczki

W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem barberingu pojawiają się jak grzyby po deszczu barber shopy. Mam wiele przemyśleń. Z jednej strony po 30 latach doświadczenia i pracy przy fotelu cieszę się, że zawód fryzjera męskiego zaczyna być szanowany i traktowany bardzo poważnie. Z drugiej zaś mam wrażenie, że niestety często pada ofiarą szukania sposobu na szybki i łatwy zarobek.

Czytaj więcej