Dział: Strefa Barbera

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak stawiać pierwsze kroki w tworzeniu profesjonalnych social mediów?

Myślę, że każdy z Was w jakimś stopniu codziennie udziela się w social mediach – czy to w celach rozrywkowych, edukacyjnych, czy biznesowych. A kto z Was ma fanpage firmowy swojego biznesu, stronę www, fanpage na Facebooku lub konto na Instagramie? Z reguły wydaje się to dosyć proste, ale czy na pewno?

Czytaj więcej

Pasja, a nie tylko praca

Ten artykuł nie dotyczy fryzur, ani bezpośrednio zawodu fryzjera. Porozmawiamy o wystroju salonu fryzjerskiego, wisience na torcie w naszym zawodzie. Czy wystrój salonu naprawdę jest tak ważny i czy trzeba przywiązywać wiele uwagi, aby stworzyć odpowiedni wizerunek?

Czytaj więcej

Manager w salonie fryzjerskim?

Jestem managerem w barber shopie i od dobrych kilku lat działam mocno w branży beauty. Ukończyłam studia z kierunku, który pozwolił mi rozwinąć skrzydła w managerstwie i zarządzaniu firmą. Jestem tzw. osoba trzecią 
pracującą w salonie fryzjerskim, czyli nie fryzjerem, nie klientem, a managerem. Dobry manager to fundament działania, sprawiający, że Wasza firma wyjdzie na wyższy poziom. I właśnie taka jest moja praca: ułatwiam pracę fryzjerom, a jednocześnie ją porządkuję. Praca managera wydaje się niewidoczna, ale jest niesamowicie ważna. Myślę, że w XXI w. manager w salonie fryzjerskim to podstawa. A mówiąc jeszcze precyzyjniej: manager we współczesnym i nowoczesnym salonie fryzjerskim to podstawa! 

Czytaj więcej

Każdy potrzebuje biblii!

Brzmi to groźnie – barberska biblia! Tytuł jest może trochę na wyrost, bo biblia jako taka powinna również traktować o źródłach i mieć szeroką perspektywę,ale jeżeli spojrzeć na nią jako spisane dzieje różnych apostołów, to tu apostołami są najbardziej znani (według redakcji) barberzy świata w 2020 r. 

Czytaj więcej

Jak pokonać opór przed zmianą?

Wyobraź sobie, że Twoja nowo narodzona córka lub syn nie odczuwa żad- nych potrzeb – ani pić, ani tulić się, ani chodzić, ani bawić się. Zupełnie nic. A później nie pragnie posiadać czegokolwiek, rozwijać umiejętności, ani nawet poszukiwać kontaktów społecznych czy partnera życiowego. Próba wyobrażenia sobie konsekwencji takiego stanu jest przerażająca! Na szczęście ewolucja tak skonstruowała nasz mózg, że wraz z ciałem jest on zdolny do generowania szeregu emocji i pragnień, które dają nam napęd do działania i dokonywania zmian, co zdecydowanie ułatwia przetrwanie gatunku. Z drugiej zaś strony przysparza sporo trudności i cierpienia. Przez tysiące lat rozwijaliśmy umiejętności, których nie posiadają zwierzęta: wyobrażania sobie różnych rzeczy, wybiegania w przyszłość, rozmyślania, analizowania, a także posługiwania się językiem i symbolami. Połączenie naszej pierwotnej natury, w której tkwi wiele nieuświadamianych motywów działania, z częścią „wyższą” rozumową, stanowi mieszankę wybuchową!

Czytaj więcej

BARBER NIGHT po raz czwarty

Za nami już czwarta edycja wyjątkowego wydarzenia BARBER NIGHT, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Kamil Cesarski. Idea, jaka przyświeca tej cyklicznej imprezie, to przede wszystkim udostępnienie kreatywnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

Czytaj więcej

rynku fryzjerskim, niezbędnych narzędziach i marce BaBylissPRO. Wywiad z Pawłem Piecem

Branża beauty to ludzie pełni pasji i artystyczne dusze. To twórcza energia i wyrażanie emocji w sposób barwny i pełen inspiracji. Po trudnym okresie pandemii fryzjerzy i barberzy wracają na szczyt formy i nie muszą już dłużej bać się o swoją przyszłość.

Czytaj więcej

Ostry jak brzytwa!

Kiedy w 2014 r. w Polsce eksplodowało zainteresowanie fryzjerstwem męskim, to jedno z pierwszych pytań padających w przestrzeni publicznej o narzędzia dotyczyło brzytwy. Którą wybrać, jak jej używać, jak serwisować oraz czy wolno w ogóle takową mieć w zakładzie fryzjerskim.

Czytaj więcej

Jak to było z tymi cyrulikami-balwierzami w Anglii? Jessie Dobson, Robert Milnes Walker A history of the barbers’ and barber-surgeons’ of London

Historia fryzjerstwa męskiego zawsze mnie interesowała, dlatego od pewnego czasu prezentuję cykl recenzji anglojęzycznych, trudno dostępnych na polskim rynku książek, którego podjąłem się dla „Barber Expert Magazine”. Ma on za zadanie popularyzację długiej i ciekawej historii szanowanego rzemiosła wśród barberskiej braci. Tym razem, a w sumie ponownie, tyle że z innej strony, napiszę o kolebce barberstwa, jaką jest Wielka Brytania.

Czytaj więcej

Dzieci w barber shopie?

Głównymi bohaterami tego artykułu są dzieci. Fryzjerzy coraz częściej spotykają tych wyjątkowych klientów w swoich zakładach. Skończyły się czasy, gdy dzieci były strzyżone na szybko maszynką, a najczęściej w domu. Moda dziecięca idzie krok w krok z modą dorosłych. Mali klienci coraz bardziej są zainteresowani nowymi trendami. Podczas wizyty przeglą- dają magazyny z modnymi fryzurami i chcą mieć podobne. Wspieramy naszych małych klientów, cierpliwie budujemy dobre, długotrwałe relacje. Każdy wie, że praca z dziećmi nie jest łatwa, wymaga podwójnej czujności, cierpliwości i wyrozumiałości. Żartujemy często, że nie oddychamy podczas pracy z dziećmi, bo czujnie obserwujemy każdy ruch dziecka.

Czytaj więcej

Czego nie robić w social mediach, aby nie odstraszać klientów, a ich przyciągać?

Kiedy tworzysz posty na Facebooka i Instagrama, to z pewnością czasem się zastanawiasz: „Czy przypadkiem nie robię czegoś źle”? Jeżeli inni mają dużo lajków i komentarzy, to dlaczego u mnie jest ich tylko 5? Możesz także czasem zwątpić, czy to wszystko ma sens, kiedy klienci i tak nie chcą nawet polubić fanpage’a lub zaobserwować Twojego Instagrama. Wątpliwości mogą się mnożyć, jedno jest jednak pewne – social media to główne źródło pozyskiwania klientów. Nawet gdy komuś polecono już Twoje usługi, to chętniej z nich skorzysta, gdy zobaczy profesjonalny salon i eksperta na Facebooku czy Instagramie. Dlatego przeczytaj 5 punktów, które podpowiedzą Tobie, czego nie robić w social mediach, by niechcący sobie nie szkodzić.

Czytaj więcej