Farbowanie męskich włosów – czy to nowy standard?

Strefa Brodacza

Jeszcze niedawno mało kto łączył słowo „koloryzacja” z usługą dla mężczyzn dostępną w salonach fryzjerskich. Od lat w okresie letnim nastolatkowie decydo- wali się na wakacyjne rozjaśnienia włosów, a fani muzyki punk i techno wybierali neonowe kolory. Obecnie trend męskiej koloryzacji skierowany jest do panów w średnim wieku i na poważnych stanowiskach. Mężczyźni chcą wyglądać jak najdłużej młodo. Nie dla każdego bowiem charakterystyczna dla statecznych panów siwizna jest estetyczna. Szybkie tempo życia, nadmiar pracy i stresu sprzyjają przedwczesnemu siwieniu nie tylko wśród kobiet, ale również, a w zasadzie przede wszystkim, wśród mężczyzn. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby również panowie dłużej mogli cieszyć się intensywnym i długotrwałym kolorem swoich włosów.

Jaka jest różnica pomiędzy farbowaniem damskim i męskim?

Koloryzacja  męskich włosów w zasadzie nie różni się niczym od farbowania włosów kobiet. Mężczyźni wybierają kolory naturalne, które podkreślają ich własny odcień lub po prostu maskują siwiznę. Proces wykonania samej koloryzacji jest taki sam, jak w przypadku standardowej koloryzacji wykonywanej na damskich włosach. 

Męska koloryzacja włosów – dla kogo?

Koloryzacją włosów interesują się szczególnie mężczyźni, którzy planują ukryć pierwsze siwe włosy za pomocą farby o bardzo zbliżonym kolorze do ich naturalnego odcienia. Po takie rozwiązanie chętnie sięgają też mężczyźni zajmujący wysokie stanowiska lub pełniący funkcje reprezentatywne. Tacy panowie decydują się często na pokrycie farbą siwych włosów lub ewentualne dodanie zdrowych, słonecznych refleksów, które wciąż będą wyglądać jak naturalne włosy, niepoddane nigdy koloryzacji. Zależy im przede wszystkim na naturalnym efekcie. 

Z dnia na dzień przybywa do salonów fryzjerskich oraz barber shopów panów zainteresowanych koloryzacją włosów. Dlatego producenci kosmetyków fryzjerskich wyszli naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom stylistów. Opracowali specjalne gamy kolorystyczne przeznaczone do męskich koloryzacji. Tego rodzaju kosmetyki nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalistów. Również w drogeriach są dostępne produkty służące do niwelowania siwizny w domu.

Przy doborze męskiej koloryzacji warto jednak zdać się na pomoc fryzjera. Profesjonalista z pewnością dobierze odpowiedni kolor, który nie będzie znacząco odróżniał się od naturalnego odcienia włosów. A sama aplikacja zostanie wykonana wg sztuki fryzjerskiej i zaleceń producenta, daj...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy