Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nowości i prezentacje

1 lipca 2021

NR 9 (Czerwiec 2021)

Higieniczny niezbędnik salonu fryzjerskiego nie tylko w czasie pandemii

0 24

Pracownicy salonów fryzjerskich i klienci z niecierpliwością oczekiwali na powrót do funkcjonowania. Radzimy, w jaki sposób utrzymać higienę w salonach fryzjerskich i na co zwrócić uwagę przy doborze środków do utrzymania czystości i dezynfekcji, żeby szybko i wygodnie usunąć szkodliwe drobnoustroje.

Sprzątanie i dezynfekcja to podstawa

Proces utrzymania czystości zawsze powinien składać się z dwóch etapów – sprzątania i dezynfekcji. Najpierw należy usunąć i zredukować brud za pomocą profesjonalnych środków czyszczących, następnie – zastosować chemiczny środek dezynfekujący, żeby zabić pozostałe mikroorganizmy. 

– Kompleksowe spojrzenie na zagadnienia czystości i dezynfekcji jest niezwykle istotne. Jeśli na początku nie usuniemy środkami czystości materii organicznej, to może ona potencjalnie utrudnić bezpośredni kontakt środka dezynfekującego z powierzchnią i zakłócić proces dezaktywacji patogenów. A nie chodzi przecież o usunięcie tylko wierzchniej warstwy kurzu, ale o pozbycie się wszystkich zabrudzeń i zlikwidowanie niewidocznych gołym okiem zarazków groźnych dla ludzi – wyjaśnia Waldemar Ferschke, wiceprezes spółki MEDISEPT, lekarz epidemiolog.

Utrzymanie higieny na wysokim poziomie jest istotnym elementem działalności salonów fryzjerskich. Regularnie sprzątane, a następnie dezynfekowane powinny być wszystkie powierzchnie często dotykane, m.in. klamki, uchwyty, fotele oraz podłogi. Dezynfekujemy również akcesoria fryzjerskie, np. grzebienie, nożyczki, ostrza. 
Nie można też zapomnieć o odpowiednim środku do dezynfekcji dłoni, który należy zapewnić zarówno pracownikom salonu, jak i klientom. Tylko jaki środek rzeczywiście będzie odpowiedni?

Standard medyczny  =  skuteczność i bezpieczne funkcjonowanie

Kluczowe znaczenie podczas dobierania środków do utrzymania czystości i dezynfekcji ma wysoka jakość produktów, która świadczy m.in. o ich skuteczności. W przypadku środków czystości wiąże się z efektywnym usuwaniem zabrudzeń. Z kolei skuteczna dezynfekcja prowadzi do zredukowania liczby drobnoustrojów – nawet o 99,999%, czyli do poziomu bezpiecznego, przy którym wirusy, bakterie, prątki i grzyby nie są w stanie zakazić człowieka.
– Równocześnie wysoka jakość jest wyznacznikiem bezpieczeństwa. Wiele słyszy się o środkach do dezynfekcji rąk, które negatywnie wpływają na skórę – wysuszają ją, a nawet prowadzą do alergii. Tymczasem w profesjonalnych środkach w standardzie medycznym, takich jak MEDISEPT, skład jest skomponowany w taki sposób, żeby chronić skórę przed wysuszeniem i dodatkowo ją pielęgnować. Wszystko to dzięki zawartości tzw. humektantów, czyli substancji nawilżających, jak np. olejki. Z kolei środki do dezynfekcji powierzchni MEDISEPT przechodzą testy tolerancji materiałowej i nie niszczą powierzchni, np. nie odbarwiają akcesoriów fryzjerskich – mówi Waldemar Ferschke.

Środki MEDISEPT w standardzie medycznym są wytwarzane zgodnie z normami europejskimi. Podlegają również systematycznym kontrolom wewnętrznym. Surowce wykorzystywane do produkcji preparatów przechodzą rygorystyczną selekcję wewnętrzną przed przyjęciem do magazynu. Te działania zapewniają powtarzalność produkcji, co w praktyce oznacza, że każda partia produktów ma tak samo wysoką jakość. 

System „szyty na miarę” dla salonów fryzjerskich

MEDISEPT wypracował roz...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy

    Komentarze (0)

    Napisz własny komentarz