„Fryzjer męski” Adama Szulca książka stworzona z pasji i szacunku do tradycji

Nowości i prezentacje Strefa Barbera

Profesjonalizm, ogromna wiedza, pokora, fascynacja rzemiosłem, które jest nie tylko codzienną pracą, ale przede wszystkim prawdziwą pasją i częścią kultywowanej od pokoleń tradycji. To wszystko składa się na sylwetkę człowieka, którego polskim barberom nie trzeba przedstawiać. Adam Szulc, bo o nim rzecz jasna mowa, po niemal 30 latach pracy w zawodzie podjął wyzwanie napisania książki; książki nie byle jakiej, bo będącej kompendium wiedzy dla każdego fryzjera męskiego. Lektura bez wątpienia obowiązkowa i, co ważne, bardzo przyjemna!

Upłynął już ponad rok od premiery książki „Fryzjer męski”. To dobry czas na podsumowania. Od momentu ukazania się na rynku,  ta pozycja wzbudza wiele emocji wśród pasjonatów fryzjerstwa i rzemieślników na co dzień pracujących w tym niełatwym, choć pięknym zawodzie. Sprzedała się w zawrotnej liczbie 5000 egzemplarzy.  Nic dziwnego. To pierwsza w naszym kraju książka napisana przez fryzjera męskiego. Pierwsza, a zarazem doskonale przemyślana, napisana z polotem i lekkością, daleką od encyklopedycznych wywodów.

W swojej książce Adam Szulc wprowadza czytelnika do fascynującego, męskiego świata, pachnącego olejkami, balsamami i pomadami; świata pełnego pasji, szacunku do klienta i wiedzy na temat rzemiosła. Autor w ciekawy sposób, opatrzony dodatkowo pięknymi ilustracjami, pokazuje, jak historia świata i historia fryzur łączą się i wzajemnie na siebie oddziałują. Przechodząc kolejno przez wszystkie stulecia i popularne na przestrzeni...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy