Jak pracować nad sobą w branży fryzjerskiej?

Strefa Barbera

Zgodzisz się ze mną, że w obecnej sytuacji, która panuje na świecie, mamy aż nadto czasu, który możemy przespać, spędzić z rodziną albo wykorzystać na efektywny rozwój siebie i naszego zespołu, z którym pracujemy na co dzień, inspirując się osobami, które odnoszą sukcesy. Ucząc się ich modelu zarządzania, pojawia się dużo punktów wspólnych, które także ja wykonuję w swojej codziennej pracy i którymi się z tobą podzielę.

Nie możesz zapanować nad czasem, ale możesz zapanować nad sobą. Trudno jest dobrze zarządzać czasem, jeśli tak naprawdę nie wiesz, co chcesz zrealizować lub osiągnąć. Musisz zbudować nawyk codziennego 10-minutowego planowania i ustalania Twoich priorytetów lub umiejętności, które chcesz nabyć z jasno określonym przedziałem czasu (30 min dziennie). Zapewne w ciągu tygodnia to niewiele zmieni, ale w kwartał, pół roku czy rok? Zdecydowanie tak! W miesiącu jest to 840 minut (4 tygodnie × 7 dni × 30 minut), a w kwartale aż 2520 minut! W tym czasie jesteś w stanie zrobić, bądź nauczyć się tego, co jest dla ciebie ważne.

Jeśli masz już gotowy plan twoich priorytetów, warto podzielić go na mniejsze etapy, tak aby małe codzienne kroki przybliżały ciebie do tego, kim chcesz się stać albo co zrealizować. Ważna jest koncentracja przez określony czas na danym zadaniu. Chodzi o wyłączenie wszystkiego dookoła, co może zaburzyć twoją koncentrację. Dzięki temu skupiasz się tylko na tym, co w danej chwili jest dla ciebie najważniejsze.

Samodyscyplina i konsekwencja. Nikt nie mówi, że to jest proste, ale jest to jedna z rzeczy, która odróżnia ludzi z efektami od tych, którzy tylko chcieliby je mieć. Samodyscyplina i konsekwencja w założonym planie są najważniejsze. Mówiąc prosto i dobitnie, tylko od ciebie zależy twój efekt.

Jak lokalizować mocne i słabe strony w nas i w zespole?

Jeśli jesteś właścicielem salonu, pracowni czy zakładu fryzjerskiego, to na pewno zespół potrzebuje twojego wsparcia bardziej niż zwykle. To tak właśnie zachowują się liderzy! Jeśli zapewnisz im bezpieczeństwo w trudnych sytuacjach, jestem przekonany, że gdy wszystko wróci do normy, zespół się odwdzięczy i zyskasz lojalnych ludzi. Ludzi, którzy wiedzą, że mogą na ciebie liczyć. Wzajemne zaufanie jest podstawą do tworzenia świetnego zespołu. Wspólne wideorozmowy po to, aby zrobić burzę mózgów i pomyśleć nad wa...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy