Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nowości i prezentacje

1 lipca 2021

NR 9 (Czerwiec 2021)

Jaką maszynkę do strzyżenia włosów wybrać?

0 73

Maszynka do strzyżenia włosów to nie tylko niezbędne narzędzie pracy fryzjera. Obok nożyczek i innych artykułów fryzjerskich jest to podstawowe wyposażenie salonów fryzjerskich i barber shopów. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli takich urządzeń. Jaki rodzaj maszynki do strzyżenia włosów wybrać, by cieszyć się jego funkcjonalnością?

Maszynka do strzyżenia zasilana sieciowo

Maszynki do włosów zasilane sieciowo z pewnością zapewniają stałą moc pracy, dzięki czemu strzyżenie włosów jest bardziej dokładne. Urządzenia te są stosunkowo lekkie, ponieważ nie posiadają akumulatora, który dodatkowo zwiększa ich wagę. Tego typu maszynki do włosów są również z reguły tańsze niż urządzenia, które posiadają akumulator. Jednak nie są one pozbawione wad. Maszynki wyposażone są w kabel, który należy podłączyć do sieci, co może w pewnym stopniu ograniczać swobodę ruchów. Ponadto z takiej maszynki do włosów można korzystać jedynie w miejscach z dostępem do prądu. Nie mniej jednak urządzenie na kablu nigdy nie zaskoczy fryzjera słabnącą mocą strzyżenia. Jedną z najmocniejszych maszynek sieciowych na rynku jest Horstator Piccolo 55.
 


Maszynki do strzyżenia włosów akumulatorowe

Akumulatorowa maszynka do włosów to bardzo popularna opcja. Największą jej zaletą jest to, że można z niej korzystać w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Urządzenie jest wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie posiada kabla, który krępowałby ruchy. Przy zakupie tego typu maszynki do strzyżenia włosów warto zwrócić uwagę na rodzaj akumulatora. W tańszych urządzeniach dostępne są zazwyczaj baterie niklowo-metalowo-wodorkowe (Ni-Mh).
Przed ich pierwszym użyciem zazwyczaj zaleca się ładowanie przez dłuższy czas – zwykle jest to 12-16 godzin.
W przeciwnym wypadku z czasem pojemność takiej baterii zacznie spadać. W droższych modelach, które wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe (Li-lon), nie występuje tak zwany efekt pamięci, co oznacza, że nie ma potrz...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy

    Komentarze (0)

    Napisz własny komentarz