CULUMNATURA® – jubileusz 25-lecia

Nowości i prezentacje

25 lat temu mistrz fryzjerski Willi Luger założył markę CulumNATURA® i na początku wprowadził na rynek pierwszą, niewielką serię kosmetyków NATURAlnych dla branży fryzjerskiej. Pomysł na założenie firmy zrodził się po prostu z braku konsekwentnie naturalnych kosmetyków. W tamtym czasie Luger pracował codziennie w swoim salonie fryzjerskim i doradzał swoim klientom, z których wielu miało problemy z włosami i skórą. Coraz trudniej było mu używać konwencjonalnych produktów fryzjerskich w swoim salonie, ponieważ widział ich potencjalne wątpliwe konsekwencje. W ten sposób narodziła się jego wizja wytwarzania własnych, kon- sekwentnie naturalnych produktów, bez szkody dla ludzi i natury. Po wielu latach, podczas których zdobył niesamowitą wiedzę na temat sposobu działania, składu i wpływu składników, jego marzenie stało się rzeczywistością; trzymał w rękach swój pierwszy gotowy produkt: corpus DO MYCIA SKÓRY I WŁOSÓW. Jego produkty były początkowo przeznaczone wyłącznie do użytku we własnych salonach. Jednak zapotrzebowanie ze strony kolegów z branży przerosło jego wszelkie oczekiwania.

Aktualnie za CulumNATURA® stoi zespół złożony z 40 koleżanek i kolegów i 22 szkoleniowców. Obecnie działa ponad 1000 fryzjerów NATURAlnych CulumNATURA® i ponad 250 praktyków skóry i włosów CulumNATURA® w 9 krajach! CulumNATURA® pokrywa całą paletę akcesoriów fryzjerskich. Linia kosmetyków NATURAlnych obejmuje produkty w systemie modułowym do oczyszczania, pielęgnacji, stylizacji, jak również dodatki pielęgnacyjne i narzędzia specjalne. W 2012 r. nastąpił kolejny krok milowy: roślinne farby do włosów satuscolor uzupełniają ofertę. Farby te opracowane przez Williego Luger charakteryzują się wyjątkowo wysokim kryciem, szeroką gamą kolorów i długą trwałością. 

Przekazywanie wiedzy jest alfą i omegą 

Od samego początku priorytetem dla Williego Luger jest przekazywanie wiedzy. Dla niego od początku było jasne, że każdy fryzjer NATURAlny, który chce pracować z jego produktami, może je otrzymać tylko po kompleksowym szkoleniu. Tej filozofii firma CulumNATURA® pozostała wierna do dziś. W Akademii CulumNATURA® certyfikowani praktycy skóry i włosów są szkoleni holistycznie w ośmiu modułach. Akademia, certyfikowana w dwóch krajach przez Dekra według SUS 2.0 (w Polsce) oraz przez TÜV Nord zgodnie z ISO 299900 (w Austrii), jest międzynarodowym centrum kompetencji w dziedzinie kosmetyków NATURAlnych, które nie ma sobie równych. Najlepsi wykwalifikowani fachowi szkoleniowcy przekazują dogłębną wiedzę na temat sposobu działania naturalnych składników w teorii i praktyce, zastosowania produktów i wyjaśniają holistyczne powiązania. 

Przepis na sukces firmy CULUMNATURA®  

Obok przekazywania wiedzy, uczciwość, przejrzystość i konsekwencja są dla CulumNATURA® priorytetami. Edukacja na temat krytycznych składników i wskazywanie alternatywnych rozwiązań to jedne z najważniejszych celów od momentu założenia firmy w 1996 r. Wszystkie użyte przez firmę składniki są wymienione na produktach w języku niemieckim oraz na zawieszkach w języku polskim, jak również ich oznaczenie INCI. Ponadto na stronie internetowej firmy są one wyraźnie zilustrowane, a ich funkcje i sposób działania opisane. Zapewnia to jasność i przejrzystość. 

Przedsiębiorstwo jest szczególnie dumne ze swojej wyjątkowej filozofii, której pozostaje wierne od 25 lat. Każdemu podejmowanemu działaniu konsekwentnie przyświeca motto firmy „Łączymy piękno z naturalnością – chroniąc przy tym wszystkie stworzenia i Matkę Ziemię", a każda decyzja podejmowana jest z uwzględnieniem aspektów ekologicznych, etycznych i zrównoważonego rozwoju. Serdeczna, godna współpraca na równym poziomie z teamem, klientami, dostawcami i partnerami jest dla zarządzanego w sposób socjokratyczny producenta NATURAlnych kosmetyków oczywistością. 

Od 2012 r. CulumNATURA® jest bilansowanym członkiem „Gemeinwohlökonomie" (Ekonomii wspólnego dobra). Stanowi to alternatywę dla konwencjonalnej g...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy