Męskie rozmowy przy brzytwie

Strefa Barbera

Każdy, kto siada na fotelu barberskim, to inna, nowa historia. Często zdarza się tak, że fryzura jest tylko dodatkiem do takiego spotkania. Niektórzy wpadają, by ostrzyc się w przerwie między kolejnymi codziennymi obowiązkami. Tak samo jak szybko wpadają na strzyżenie, tak szybko wracają do codziennego życia.

Jednak są i tacy, którzy świadomie chcą na chwilę zwolnić w nadmiarze pracy i zostawić za drzwiami codzienne sprawy, siadając na fotelu barberskim. Ci właśnie zostają nieco dłużej.

Rozmowa z klientem w salonie to bardzo ważny etap w wykonywaniu usługi, wymaga nie tylko czasu i zaangażowania, ale również umiejętności słuchania. Barber powinien nie tylko kochać swoją pracę, ale i rozumieć drugiego człowieka. 

Zaufanie do specjalisty jest kluczowym elementem w pozyskiwaniu lojalnego klienta. Chodzi tu głównie o budowanie relacji z klientem – od umówienia wizyty do momentu, kiedy odprowadzony zostaje do wyjścia po zakończonej usłudze. 

Bardzo ważne jest nie tylko to, o czym rozmawiamy, ale jak to robimy. Rozmowa twarzą w twarz daje poczucie, że całą uwagę skupiamy na naszym rozmówcy, a tym samym wsłuchujemy się w jego oczekiwania. Kontakt w odbiciu lustrzanej tafli to kolejny etap spotkania – nie może być jednak jedynym rodzajem naszego kontaktu.

Często niezauważalnie od zwykłego strzyżenia przechodzimy do męskich rozmów o życiu. Poznajemy wzajemnie swoje historie, zarówno te zabawne, jak i te, które są niebywale smutne. Poznajemy swoje plany na przyszłość, marzenia oraz troski. Niebywale ważne dla dobrego specjalisty jest to, co mówi klient, a nie tylko to, co my sami mamy do powiedzenia.

Każdy potrzebuje swojego czasu, by zbudować dobrą więź, niekiedy już na pierwszym spotkaniu – przy uścisku dłoni  – łapiemy wzajemne flow, jednak czasem potrzebujemy na to właściwego momentu. 

Sposób, w jaki rozmawiamy z naszym klientem, zależy od tego,...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy