Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strefa Barbera

7 kwietnia 2022

NR 12 (Marzec 2022)

Męskie rozmowy przy brzytwie

0 106

Każdy, kto siada na fotelu barberskim, to inna, nowa historia. Często zdarza się tak, że fryzura jest tylko dodatkiem do takiego spotkania. Niektórzy wpadają, by ostrzyc się w przerwie między kolejnymi codziennymi obowiązkami. Tak samo jak szybko wpadają na strzyżenie, tak szybko wracają do codziennego życia.

Jednak są i tacy, którzy świadomie chcą na chwilę zwolnić w nadmiarze pracy i zostawić za drzwiami codzienne sprawy, siadając na fotelu barberskim. Ci właśnie zostają nieco dłużej.

Rozmowa z klientem w salonie to bardzo ważny etap w wykonywaniu usługi, wymaga nie tylko czasu i zaangażowania, ale również umiejętności słuchania. Barber powinien nie tylko kochać swoją pracę, ale i rozumieć drugiego człowieka. 

Zaufanie do specjalisty jest kluczowym elementem w pozyskiwaniu lojalnego klienta. Chodzi tu głównie o budowanie relacji z klientem – od umówienia wizyty do momentu, kiedy odprowadzony zostaje do wyjścia po zakończonej usłudze. 

Bardzo ważne jest nie tylko to, o czym rozmawiamy, ale jak to robimy. Rozmowa twarzą w twarz daje poczucie, że całą uwagę skupiamy na naszym rozmówcy, a tym samym wsłuchujemy się w jego oczekiwania. Kontakt w odbiciu lustrzanej tafli to kolejny etap spotkania – nie może być jednak jedynym rodzajem naszego kontaktu.

Często niezauważalnie od zwykłego strzyżenia przechodzimy do męskich rozmów o życiu. Poznajemy wzajemnie swoje historie, zarówno te zabawne, jak i te, które są niebywale smutne. Poznajemy swoje plany na przyszłość, marzenia oraz troski. Niebywale ważne dla dobrego specjalisty jest to, co mówi klient, a nie tylko to, co my sami mamy do powiedzenia.

Każdy potrzebuje swojego czasu, by zbudować dobrą więź, niekiedy już na pierwszym spotkaniu – przy uścisku dłoni  – łapiemy wzajemne flow, jednak czasem potrzebujemy na to właściwego momentu. 

Sposób, w jaki rozmawiamy z naszym klientem, zależy od tego,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy

    Komentarze (0)

    Napisz własny komentarz