Rewolucja zmysłów w świecie barberingu

Strefa Barbera

Wizyta w salonie barberskim to nie tylko moment strzyżenia, ale także czas relaksu i możliwości odcięcia się na chwilę od codziennych obowiązków. Tym, co ułatwi nam i zwiększy poziom relaksu, jest uaktywnienie zmysłów podczas wizyty. Obdarzmy klienta eksplozją, która pobudzi jego zmysły tak, iż poczuje, że tworzymy przestrzeń, do której będzie wracał z przyjemnością. Zapach, słuch, wzrok oraz dotyk to zmysły, które można wykorzystywać na wiele sposobów, by wizyta w salonie stała się wyjątkowa i za każdym razem inna.

Tuż po przekroczeniu progu salonu dostrzegamy estetykę miejsca, gdzie będziemy strzyżeni. Wnętrze powinno tworzyć kompatybilny klimat. Klient powinien poczuć się w nim dobrze i na tyle przyjaźnie, by przestrzeń, którą tworzymy, w żaden sposób nikogo nie przytłaczała.
 
Muzyka to kolejny element, który odbieramy, gdy pojawiamy się w salonie. Nie może być agresywna. Nuta, która ma nam towarzyszyć podczas wizyty, powinna brzmieć tak, by była dopełnieniem relaksu. Zmysł węchu to jeden z podstawowych zmysłów, pomagający odbierać bodźce. Bez niego człowiek nie potrafiłby prawidłowo funkcjonować. Zapach to element, który towarzyszy nam od samego początku wizyty w salonie. Możemy naprzemiennie raczyć naszego klienta różnymi nutami zapachowymi, począwszy od oldskulowych, przez cytrusowe, aż do wytrawnych. Podczas ceremonii berberskiej możemy rozpocząć od skropienia gorących ręczników wodą kolońską. Wówczas już na samym początku klient, relaksując się, będzie miał możliwość oddać się euforii zmysłów. Kolejny moment to woda kolońska, którą skrapiamy twarz tuż po goleniu. Jej zapach możemy uaktywnić, wachlując twarz, by zapobiec szczypaniu, a jednocześnie rozprowadzi to zapach nad klientem. 
 


Olejki do brody to niesamowicie szeroki wachlarz zapachów. Powstają one często zgodnie ze sztuką tworzenia perfum. Możemy wyróżnić trzy rodzaje nut zapachowych. 

  1. serca: drzewo san...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy