Autor: Lucjan Wosiek

Naczelny golibroda z 19-letnim stażem zawodowym, sędzia, członek polskiej kadry Confederation Mondiale de la Coiffure (CMC), edukator, pasjonat rzemiosła, można powiedzieć, że od najmłodszych lat interesuje się fryzjerstwem. Dyrektor kreatywny:  Lucjan’s  Barber Shop, Lucjan's Grooming Products C.O oraz Lucjan's Barber Craftsmenship Academy.  Założyciel platformy Barber Post Poland.  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wysokie standardy obsługi klienta

Nie jest żadną tajemnicą, że klient dobrze obsłużony chętniej ponownie skorzysta z usługi, wyda u nas więcej i poleci nas dalej. W branżach takich jak barbering pracujemy bezpośrednio z klientem, nasze dochody zależą w dużej mierze od tych trzech czynników, więc nie marzymy o niczym więcej. Dlatego warto znać pięć podstawowych zasad, które pomogą w osiągnięciu i utrzymaniu wysokich standardów obsługi klienta, co przełoży się bezpośrednio na nasze zarobki.

Czytaj więcej

Samodoskonalenie kluczem do sukcesu zawodowego

Wydawałoby się, że obecnie każdy jest świadomy kluczowej roli, jaką odgrywają szkolenia, nabywanie nowych umiejętności, rozwój, praca dobrym, indywidualnie dobranym pod nas sprzętem. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji na barberskim rynku ujawniła się tendencja do odkładania tych rzeczy na dalszy plan. Z perspektywy starszego barbera, który ma swój salon, wyrobioną renomę i stałą bazę klientów, taka pozorna oszczędność jest bardzo krótkowzroczna i na dłuższą metę nieopłacalna. No właśnie, tak to wygląda dla ludzi, którzy mają już swój kapitał, a środki na szkolenia i nowy sprzęt są czymś oczywistym w ich planie finansowym. 

Czytaj więcej

Przyjaźń barbera z klientem – jak budować trwałe relacje?

Od wieków fryzjerom powierzono potrzeby pielęgnacyjne mężczyzn pochodzących ze wszystkich środowisk. Z podręczników do historii dowiadujemy się, że w starożytnym Egipcie fryzjerzy byli jedynymi ludźmi, którym ufano na tyle, że mogli zbliżyć się do faraona na tyle blisko, aby przytrymować mu brodę.

Czytaj więcej

Modern vs Classic

Dziś znajdujemy się w czasie, w którym barbering po niemal 6 latach znalazł swoje miejsce w Polsce i można powiedzieć na stałe zapuścił korzenie na ulicach polskich miast. Prawie każde duże lub mniejsze miasto w naszym kraju dorobiło się już swojego Barber Shop`u.

Czytaj więcej

Recenzja maszynki: Wahl 100 Year Anniversary Clipper 1919

Wahl to tak mocno rozpoznawalna dla barberingu marka, jak tatuaże dla yakuzy.

Czytaj więcej