Autor: Piotr Woliński

współwłaściciel dwóch lubelskich barbershopów ­– the Razor's Edge Barbershop i Lublin Blues Barbershop. Od lat zafascynowany szeroko pojmowaną kulturą barberską. Do jego obowiązków należy promowanie lokalnie działających marek w ramach prowadzonego wraz z żoną projektu pomocdlabiznesu.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Listopad w lubelskich barber shopach

Od kilku lat listopad jest miesiącem, w którym w wielu krajach promowane są akcje profilaktyczne na temat problemów zdrowotnych i nowotworów dotykających mężczyzn. Ich symbolem są wąsy, a znane są pod nazwą Movember. Wielu celebrytów zapuszcza wąsy, by zwrócić na siebie uwagę. Do akcji przyłączyli się także fryzjerzy w lubelskich barber shopach The Razor’s Edge oraz Lublin Blues. Poniżej znajdziesz odpowiedź, po co, w jaki sposób i czy warto przystąpić do akcji.

Czytaj więcej

Barberski Facebook – plan na najbliższe trzy miesiące

W poprzednim wydaniu „Barber Expert Magazine” zachęcałem do zakładania własnych stron www – zarówno dla zakładów barberskich, jak i dla poważnie myślących o własnej marce osobistej fryzjerów. Argumentowałem to tym, że „socjale” są – z różnych względów –kapryśnym medium dotarcia do klienta i nie należy się skupiać tylko na nich.

Czytaj więcej

Strona internetowa dla barber shopu – czy salon fryzjerski jej potrzebuje? Facebook i instagram to nie wszystko

Kiedy z zainteresowaniem podglądam fajnie tworzone marki, często zwracam uwagę, że w polskim barberingu większość przedsiębiorców koncentruje się na mediach społecznościowych i serwisie Booksy. Po co komuś dodatkowa strona www, skoro na Facebooku i Instagramie można przekazać te same informacje? Po co kolejna inwestycja, kiedy obecnie każdy barber shop „ma Facebooka”? Zacznijmy od początku.

Czytaj więcej

Patriotyzm lokalny i kooperacje jako formy promocji barber shopu. Jak tanio dotrzeć do nowych klientów i utkwić im w pamięci?

W poprzednim wydaniu „Barber Expert Magazine” zachęcałem Cię do zadbania o stałych klientów i budowania portfolio w oparciu właśnie o nich. Tymczasem, kilka miesięcy później, pandemia rozgościła się w Polsce na dobre, doprowadzając do sytuacji, w której wielu z naszych klientów ma związane ręce. Kwarantanna, ograniczone możliwości zarobkowe, dzieci bez opieki w domu na nauczaniu zdalnym, strach przed zarażeniem – to wszystko zniechęca naszych stałych bywalców do ponownych odwiedzin.

Czytaj więcej

Zarządzanie portfolio klientów po pandemii

Świadome reżyserowanie swojego rozwoju świadczy o poważnym podejściu do kariery niezależnie od branży, w której pracujemy. I o ile w okresach prosperity nasz grafik może być zapełniony bez względu na to, z jakim zaangażowaniem budujemy markę osobistą, to okresy zastoju bezwzględnie weryfikują rynek.

Czytaj więcej