Barber Shop w małym mieście

Porady ekspertów

Barber Shop to miejsce, które zauroczyło wiele osób. Jego magia i klimat mają niepowtarzalny urok. Na samym początku kiedy kunszt męskiego fryzjerstwa zaczął odradzać się na nowo, można było zaobserwować rozrost męskich salonów fryzjerskich w dużych miastach. Osoby zamieszkujące w tych miejscach miały więc wybór, gdzie się wybrać i zaznać męskiego klimatu.

Postanowiłam otworzyć Barber Shop w małym mieście. Obawiałam się, czy mężczyźni będą zainteresowani moimi usługami, które charakteryzują się kompleksowym zadbaniem o ich wygląd – w miejscu, gdzie z pozoru męska część społeczeństwa nie przykuwa dużej wagi do swojego wizerunku. Bardzo zaskoczył mnie pozytywny odbiór miejsca, które stworzyłam dla swoich klientów. Mogłam robić to, co jest moją pasją i jednocześnie być dumną z tego, że w moim mieście Panowie mają swój zakątek, gdzie nie obcina się ich w pośpiechu między damskimi pasemkami, ale Barber dba o każdy włos na głowie i poświęca ich fryzurze dużo czasu. 

Indywidualne podejście do każdego klienta wiąże się z różnicą cenową. Ceny profesjonalnych usług w dużych miastach były nieporównywalnie wyższe od cen z małych miast. Miałam więc dylemat, czy klienci zrozumieją to, że ceny strzyżeń nie będą takie, do jakich byli przyzwyczajeni. Uwierzyłam w to, że jakość jest warta każdej ceny i klienci szybko dostrzegą, że salon ten różni się od standardowych salonów fryzjerskich.

Większość uważała, że taki biznes sprawdzi się tylko w większych miastach. Wychodząc naprzeciw i stawiając na swoim udowodniłam, że w małym mieście może on odnieść jeszcze większy sukces. W moim mieście najlepszą promocją okazała się tzw. poczta pantoflowa, dzięki czemu zyskałam duże grono zadowolonych i wiernych klientów. Dowodem na to są mężczyźni, którzy p...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy