Dział: Porady ekspertów

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Fotel fryzjerski czyli na czym siada klient?

Niby nic takiego – wziąć i usiąść, ale fotel fryzjerski w barber shopie to nie drobiazg do postawienia w kącie i oglądania. To mebel do pracy. Rzec by można koń pociągowy, taki Bokser z książki Orwella. I o tym, a raczej o nim słów kilka.

Czytaj więcej

FRYZJERSTWO MĘSKIE TO NIE MODA

Rok 2014. Można go nazwać cezurą odrodzenia barberingu w Polsce. To wtedy powstały pierwsze polskie barber shopy i to wtedy fryzjerstwo męskie wróciło na mapę polskiego fryzjerstwa. Moda na brody doprowadziła do antysystemowej, bezkrwawej rewolucji, która samoistnie i dzięki pracy wielu zaangażowanych osób przyniosła nam potężną zmianę we fryzjerstwie.

Czytaj więcej

MAŁY MĘŻCZYZNA

Wielu fryzjerów nie lubi strzyc dzieci, a dzieci, nie ukrywajmy, często nie przepadają za fryzjerami. Mam wrażenie, że to trochę w myśl zasady „co dajesz, to dostajesz”. Pytanie czemu taka jest natura jednych i drugich, że nie pałają do siebie sympatią? Przecież dzieci są, a przynajmniej mogą być, tak wdzięcznym materiałem dla naszego fachu. Oczywiście, jeśli tylko wykażemy nieco empatii i zrozumienia. Dziewczynki są nieco innym typem bowiem, jako „małe księżniczki”, niemal od zawsze przyzwyczajane są do czesania, malowania paznokci, makijażu, generalnie naśladują mamy. Z kolei chłopcy, no cóż, rozpierani kipiącą energią, jak wielu dorosłych mężczyzn, chcieliby, aby ten zabieg na fotelu, przy którym nie za bardzo mogą się poruszać, trwał najkrócej jak się da. I tak też niejednokrotnie wpada mi podczas tłumu Klientów zapisanych dużo wcześniej taki niecierpliwy jegomość i jest ogromnie zdziwiony, że „teraz się nie da”, a w ogóle to przecież „tylko pięć minutek”. Uprzejmie wtedy informuję, że w „pięć minutek” to ja mogę ogolić go maszynką na jedną długość nie dopieszczając szczegółów zbyt mocno, a męskie strzyżenie trwa średnio przynajmniej 20 min., co powoduje, że łatwiej się zapisać i nie próbować się „wbijać” między Klientami, tylko mieć pewność, że ten czas mamy właśnie dla niego zarezerwowany. No cóż, bywają panowie wyjątkowo oporni na takową edukację, ale… wróćmy do tych mniejszych mężczyzn.

Czytaj więcej

Salon barberski – doskonały męski świat

Od czego zacząć, kiedy próbujesz dotrzeć do końca? Na początku poświęcamy się i czasami w siebie wątpimy. Wejście do branży barberingu nie zawsze polega na podążaniu za wszystkimi. Nie ma czegoś takiego jak koniec, gdy próbuje się osiągnąć doskonałość; to ciągła i nieustająca praca. Jako fryzjer, szkolony od podstaw w tym fachu, dotarłem do miejsca, w którym stałem się naocznym świadkiem powstania branży męskiego fryzjerstwa.

Czytaj więcej

BRODA KONTRA MODA

Brody w naszym kraju cieszą się niemalejącą popularnością. Usługa trymowania zarostu, to standard w męskich salonach fryzjerskich, a firmy produkujące specyfiki do brody mogą popisać się coraz szerszą gamą produktów. Brody, to temat, który od kilku lat przeżywa swoje odrodzenie i nic nie wskazuje na to, aby coś się miało zmienić, nawet powracający trend na gładko ogolone policzki.

Czytaj więcej

Barber Shop w małym mieście

Barber Shop to miejsce, które zauroczyło wiele osób. Jego magia i klimat mają niepowtarzalny urok. Na samym początku kiedy kunszt męskiego fryzjerstwa zaczął odradzać się na nowo, można było zaobserwować rozrost męskich salonów fryzjerskich w dużych miastach. Osoby zamieszkujące w tych miejscach miały więc wybór, gdzie się wybrać i zaznać męskiego klimatu.

Czytaj więcej

Cena strzyżenia

Wielu z nas słyszy często, że za drogo. Inni wiedzą, że zarobić mogliby więcej. Jak to jest z tą różnicą cen i dlaczego jeszcze są fryzjerzy, którzy nie podwyższali nigdy cen?

Czytaj więcej

OTWIERAMY BARBER SHOP, CZYLI JAK ODNALEŹĆ SIĘ W NATŁOKU INFORMACJI I PRZEPISÓW

BARBER to obecnie jeden z najbardziej pożądanych zawodów rzemieślniczych. Gdy o nim myślimy nasza wyobraźnia rozpościera przed nami piękną wizję pracy w klimatycznym miejscu. Miejscu przesiąkniętym swobodną, męską atmosferą. Pracy z klientami, którzy w zaufaniu oddają się w nasze ręce, a my wręcz czujemy, że możemy zmieniać ich życie, kreując ich nowy wizerunek lub dbając o dotychczasowy. Brzmi jak zawód marzeń i rzeczywiście wszystko co napisałam wcześniej jest prawdą. Dokładnie tak wygląda ta praca, którą z przyjemnością wykonuję od wielu lat, ale…

Czytaj więcej

Kierunek Norwegia

Dawno, dawno temu, kiedy to jeszcze Wikingowie żyli na norweskich ziemiach, mieli już w tradycji noszenie długiej brody. Jeżeli nie wiecie kim byli, to krótkie info na ich temat. Wiking był kupcem, rolnikiem, wojownikiem pochodzącym z państw nordyckich w latach 800-1050. Brał on udział w wyprawach i najazdach na zachodnią i wschodnią Europę w celu prowadzenia handlu, zakładania nowych państw, plądrowania oraz zabierania wywalczonych dóbr do swoich domów To właśnie od nich zaczął się w Norwegii kult brody i pielęgnowania jej do dzisiaj.

Czytaj więcej