Dział: Porady ekspertów

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Regeneracja włosów w oparciu o surowce roślinne

Włosy spełniają różne funkcje fizjologiczne. Chronią nas przed działaniem czynników chemicznych, fizycznych i mechanicznych, jak choćby promieniowanie słoneczne, urazy czy zimno. Nie sposób zapomnieć tu także o niezwykle ważnym aspekcie kulturowym i społecznym, bowiem zdrowe i zadbane włosy stanowią o naszej atrakcyjności, wpływają na samoocenę i dobre samopoczucie.

Czytaj więcej

Jakość obsługi klienta a budowanie marki studia fryzjerskiego

Otwierając własny salon fryzjerski, zazwyczaj mamy już wyobrażenie tego, jakie miejsce chcemy stworzyć dla naszych klientów; jakich warto- ści poprzez swoje usługi chcemy im dostarczać. Sama wyobrażając sobie swój salon, zawsze marzyłam o miejscu wypełnionym zachwyconymi klientkami. Kiedy rozpoczy- nałam swój biznes, zdefiniowa- łam swoje wartości i jak mantrę powtarzałam: „cenię sobie jakość, dlatego STAWIAM NA JAKOŚĆ”. Tobie też polecam to zrobić. Określ cechy i potrzeby swojego idealnego klienta. W ten sposób uzyskasz odpowiedź na pytanie, na jakim poziomie powinnaś/powinieneś realizować usługi. Od razu postaw sobie poprzeczkę wysoko, jeśli Twoim celem było i jest oferować usługi na najwyższym poziomie. Bazując na moim doświadczeniu, obserwując fryzjerów i rozmawiając z nim na szkoleniach, stwierdzam, że dobra jakość usługi fryzjerskiej to nie wszystko, by zadowolić klienta. Za kompletność usługi odpowiada również perfekcyjna obsługa.

Czytaj więcej

Jak branża fryzjerska może wspierać klimat i… zdrowie psychiczne?

W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne oraz kwestie związane z ochroną środowiska stają się coraz bardziej palącym problemem, poszukiwanie nowych sposobów recyklingu staje się niezbędne. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że włosy, które zazwyczaj traktujemy jako odpadki, mogą pełnić kluczową funkcję w tej ekologicznej rewolucji. Recykling włosów to nie tylko innowacyjna forma ochrony naszej planety, ale także nieoceniona okazja do wspierania inicjatyw związanych ze zdrowiem psychicznym.

Czytaj więcej

Znane lub mniej znane zabiegi pielęgnacyjne w nowoczesnym fryzjerstwie

Fryzjerom raczej nie trzeba przedstawiać zabiegów keratynowego prostowania czy nanoplastii, których efektem są lśniące, proste włosy. Dużą popularnością cieszą się także zabiegi botoksu, które sprawiają, że włosy zyskują odżywienie i gładkość. Świat fryzjerstwa idzie jednak do przodu i w salonach coraz częściej spotkać można nowe, ciekawe zabiegi.

Czytaj więcej

Fotel fryzjerski czyli na czym siada klient?

Niby nic takiego – wziąć i usiąść, ale fotel fryzjerski w barber shopie to nie drobiazg do postawienia w kącie i oglądania. To mebel do pracy. Rzec by można koń pociągowy, taki Bokser z książki Orwella. I o tym, a raczej o nim słów kilka.

Czytaj więcej

Podstawy pielęgnacji zarostu

Pielęgnacja twarzy i zarostu mężczyzny, to nie tylko krok do zadbanego wyglądu, ale między innymi pierwszy krok w zachowaniu prawidłowej higieny.

Czytaj więcej

Starzenie się włosów – łysienie, siwienie

Stan włosów jest jednym z podstawowych punktów, które określają nasz wygląd. Niestety w wyniku działania różnych czynników dochodzi do ich starzenia się. Pojęcie to obejmuje tak zwany wiek biologiczny włosa:

- siwienie włosów (zmniejszenie pigmentacji),

- spadek produkcji włosów i łysienie związane z wiekiem.

Czytaj więcej

Kilka porad, jak zapuścić gęstą i długą brodę

Czasy, w których broda była synonimem niechlujności, mamy na szczęście już za sobą. W ostatnich latach widać wręcz wzrost zainteresowania zapuszczaniem zarostu. Nie wszyscy mężczyźni wiedzą jednak, jak najszybciej osiągnąć wymarzony efekt. W tym artykule podpowiem, jak to zrobić.

Czytaj więcej

Naturalne kosmetyki ¬pod lupą, czyli co znajdziemy w składach?

Od kilku lat można zaobserwować na rynku kosmetycznym dwa interesujące trendy. Po pierwsze: rośnie oferta produktów przeznaczonych dla mężczyzn. Półki w drogeriach uginają się pod ciężarem artykułów dla mężczyzn, a liczba dedykowanych sklepów internetowych dla zbirów, dżentelmenów, brodaczy, pomadziarzy i dandysów, oferujących najwyższej klasy produkty, stale się zwiększa. Po drugie: ludzie coraz chętniej sięgają po kosmetyki naturalne. Potrzeby nas, konsumentów, stają się coraz większe. Nasza świadomość i wiedza o kosmetykach, o ich wpływie na nasze zdrowie i środowisko, jest coraz większa. Idą za tym określone ruchy marek kosmetycznych. Pojawia się coraz więcej nowych, niszowych marek (w tym moja), które oferują produkty BIO, produkty naturalne, wegetariańskie, wegańskie itd. I to jest świetne! W końcu konsument zostaje wysłuchany i ma możliwość dokonania świadomego wyboru. Nie oznacza to jednak, że jest to wybór prosty. No bo jak rozpoznać naturalny kosmetyk?

Czytaj więcej