Dział: Porady ekspertów

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Regeneracja włosów w oparciu o surowce roślinne

Włosy spełniają różne funkcje fizjologiczne. Chronią nas przed działaniem czynników chemicznych, fizycznych i mechanicznych, jak choćby promieniowanie słoneczne, urazy czy zimno. Nie sposób zapomnieć tu także o niezwykle ważnym aspekcie kulturowym i społecznym, bowiem zdrowe i zadbane włosy stanowią o naszej atrakcyjności, wpływają na samoocenę i dobre samopoczucie.

Czytaj więcej

Jakość obsługi klienta a budowanie marki studia fryzjerskiego

Otwierając własny salon fryzjerski, zazwyczaj mamy już wyobrażenie tego, jakie miejsce chcemy stworzyć dla naszych klientów; jakich warto- ści poprzez swoje usługi chcemy im dostarczać. Sama wyobrażając sobie swój salon, zawsze marzyłam o miejscu wypełnionym zachwyconymi klientkami. Kiedy rozpoczy- nałam swój biznes, zdefiniowa- łam swoje wartości i jak mantrę powtarzałam: „cenię sobie jakość, dlatego STAWIAM NA JAKOŚĆ”. Tobie też polecam to zrobić. Określ cechy i potrzeby swojego idealnego klienta. W ten sposób uzyskasz odpowiedź na pytanie, na jakim poziomie powinnaś/powinieneś realizować usługi. Od razu postaw sobie poprzeczkę wysoko, jeśli Twoim celem było i jest oferować usługi na najwyższym poziomie. Bazując na moim doświadczeniu, obserwując fryzjerów i rozmawiając z nim na szkoleniach, stwierdzam, że dobra jakość usługi fryzjerskiej to nie wszystko, by zadowolić klienta. Za kompletność usługi odpowiada również perfekcyjna obsługa.

Czytaj więcej

Jak branża fryzjerska może wspierać klimat i… zdrowie psychiczne?

W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne oraz kwestie związane z ochroną środowiska stają się coraz bardziej palącym problemem, poszukiwanie nowych sposobów recyklingu staje się niezbędne. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że włosy, które zazwyczaj traktujemy jako odpadki, mogą pełnić kluczową funkcję w tej ekologicznej rewolucji. Recykling włosów to nie tylko innowacyjna forma ochrony naszej planety, ale także nieoceniona okazja do wspierania inicjatyw związanych ze zdrowiem psychicznym.

Czytaj więcej

Znane lub mniej znane zabiegi pielęgnacyjne w nowoczesnym fryzjerstwie

Fryzjerom raczej nie trzeba przedstawiać zabiegów keratynowego prostowania czy nanoplastii, których efektem są lśniące, proste włosy. Dużą popularnością cieszą się także zabiegi botoksu, które sprawiają, że włosy zyskują odżywienie i gładkość. Świat fryzjerstwa idzie jednak do przodu i w salonach coraz częściej spotkać można nowe, ciekawe zabiegi.

Czytaj więcej

Fotel fryzjerski czyli na czym siada klient?

Niby nic takiego – wziąć i usiąść, ale fotel fryzjerski w barber shopie to nie drobiazg do postawienia w kącie i oglądania. To mebel do pracy. Rzec by można koń pociągowy, taki Bokser z książki Orwella. I o tym, a raczej o nim słów kilka.

Czytaj więcej

Sorry boys…

Chcę przywrócić światu mężczyzn. Zwłaszcza teraz, kiedy granica w stylizacji panów i pań mocno się zatarła. To nic złego i nic nowego. Wystarczy wspomnieć Davida Bowie i Twiggy. Ale ulicom brakuje już delikatnych i subtelnych kobiet tak samo jak prosto ociosanych mężczyzn. Dosyć już Adonisów. Chłopcy niech zostaną w szkołach. A w świecie mody zamiast chłopców witamy mężczyzn. Nie brutali, ale wytwornych dżentelmenów. Facet musi być zdecydowany, tajemniczy, seksowny. Ma kusić kobietę zadbanymi dłońmi, linią szczęki i dopasowaną fryzurą. Chciałbym, żeby współczesny mężczyzna był kojarzony z elegancją i siłą. Marcin, Szczepan i Przemek mają to w sobie. Bardzo się cieszę, że udało mi się z nich to wykrzesać i pokazać w świetle dnia. Praca z nimi to sama przyjemność. Idealnie wpisali się w kolekcję NAKED. Więc jeśli ktoś zastanawia się co Matracki poleca na lato 2017, to odpowiedzią jest: mężczyzna – taki, jakim jest. Ta kolekcja jest ponadczasowa, tak jak ponadczasowa jest męskość. Ona może się zmieniać, mogą pojawiać się chwilowe trendy. Ale męskość sama w sobie zawsze będzie na czasie.

Czytaj więcej

Modern vs Classic

Dziś znajdujemy się w czasie, w którym barbering po niemal 6 latach znalazł swoje miejsce w Polsce i można powiedzieć na stałe zapuścił korzenie na ulicach polskich miast. Prawie każde duże lub mniejsze miasto w naszym kraju dorobiło się już swojego Barber Shop`u.

Czytaj więcej

Gęste włosy na głowie i brodzie – nieinwazyjne i bezbolesne zabiegi z zakresu trychologii kosmetologicznej

Jeśli nadmierne wypadanie włosów, łojotok, łupież, wykwity skórne (krosty, łuszczące się plamy), wrastające włosy na brodzie są Twoim problemem lub problemem Twoich klientów, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Czytaj więcej

Facet z wartościami

Mariola to kobieta z zasadami. W podstawówce harcerka. W liceum oaza. We fryzurach była równie zasadnicza, co w szukaniu partnera życiowego. Wymyśliła sobie to precyzyjnie: Oskarze, zwiążę się wyłącznie z mężczyzną z wartościami – powtarzała przy każdym podcięciu końcówek, bo oczywiście o żadnej farbie mowy być nie mogło. Pełna zgoda z naturą. Profilaktycznie nie dopytywałem o kwestie decyzji natury w sprawie miejsca pobytu i ilości dodatkowego owłosienia. Ta wiedza nie była mi niezbędną, a raczej obawiałem się, że będzie uciążliwa, jeśli wejdę w jej posiadanie. Generalnie postawiłem krzyżyk na wiecznym dziewictwie Marioli. Tymczasem wpadła do salonu wczoraj z rana i mówi już przy wejściu: Oskar warto było czekać. Znalazłam go. Faceta z wartościami.

Czytaj więcej