Znane lub mniej znane zabiegi pielęgnacyjne w nowoczesnym fryzjerstwie

Porady ekspertów

Fryzjerom raczej nie trzeba przedstawiać zabiegów keratynowego prostowania czy nanoplastii, których efektem są lśniące, proste włosy. Dużą popularnością cieszą się także zabiegi botoksu, które sprawiają, że włosy zyskują odżywienie i gładkość. Świat fryzjerstwa idzie jednak do przodu i w salonach coraz częściej spotkać można nowe, ciekawe zabiegi.

Biotrwała, regeneracja włosów ogniem, podczerwień i ultradźwięki – co to jest i jakie mają zastosowanie w nowoczesnym fryzjerstwie? 

BIOTRWAŁA ONDULACJA – nieszkodliwe kręcenie włosów 

Nowoczesny wymiar trwałej ondulacji wkracza ponownie do świata fryzjerstwa. To świetna informacja dla tych, którzy chcą mieć kręcone włosy na dłużej, bez użycia lokówki, oraz dla tych, którzy pragną zdefiniować swoje niesforne loki.

Biotrwała ondulacja to trwała opierająca się na działaniu naturalnych składników, które zmieniają kształt włosa, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom w jego strukturze. Jednym z takich składników jest cysteamina, będąca głównym składnikiem trwałej organicznej. Cysteamina jest aminokwasem, który tworzy mostki dwusiarczkowe włosa, dzięki czemu podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzeń ani na zewnątrz, ani w głębi łodygi włosa. Formuła balsamów do trwałej bogata jest w wyciągi roślinne oraz aminokwasy keratynowe o niskiej masie cząsteczkowej, ma silne właściwości odbudowująco-kondycjonujące. Ogromną zaletą jest to, że nie zawiera kwasu tioglikologowego oraz amoniaku, co czyni ją wyjątkową na tle innych trwałych ondulacji. 

Innowacyjny kilkuetapowy system trwałej ondulacji w naturalny, a przede wszystkim łagodny sposób pozwoli uzyskać na włosach piękny, zdrowy skręt na czas ok. 3–6 miesięcy przy użyciu balsamu typu light. Natomiast w momencie, gdy pragniemy uzyskać bardziej trwały efekt, możemy zastosować balsam typu regular. 

Możemy wykonać zabieg na włosach naturalnych, farbowanych, rozjaśnianych, nie powodując żadnych dodatkowych uszkodzeń w ich strukturze. Zabieg poprzedza konsultacja z fryzjerem. W jej trakcie powinien zostać wykonany m.in. test mokrego włosa. Tylko włosy bardzo mocno uwrażliwione, gdzie istnieje ryzyko ich uszkodzenia, nie będą zakwalifikowane do zabiegu – wówczas polecimy odpowiedni zabieg odżywczy i regenerujący włosy, aby je odpowiednio przygotować i móc wykonać trwałą w przyszłości. Możemy tutaj dobrać różne rodzaje skrętu, od małych sprężynek do delikatnych fal. Skręt może rozpoczynać się od samej nasady włosów, od połowy lub mogą być pofalowane na samych końcach. Należy pamiętać, że pracując na włosach mocno uwrażliwionych (zniszczonych), możemy nie uzyskać efektu sprężystego, zdrowego skrętu! Bardzo ważne jest to, aby po zabiegu nie myć włosów co najmniej 72 godziny, tak by nowy skręt zdążył się utrwalić. Istotna jest prawidłowa dbałość o włosy kręcone w domu, ale takie wytyczne każdy otrzymuje w salonie po wykonanej usłudze. Koloryzację możemy wykonać już po siedmiu dniach od zabiegu, nie wpłynie negatywnie na jakość włosów oraz czas utrzymywania się efektów. Natomiast rozjaśnianie wykonujemy na 30 dni przed zabiegiem. Po keratynowym prostowaniu trwałą możemy wykonać dopiero po 5–6 miesiącach, natomiast po biotrwałej prostowanie keratynowe możemy wykonać już po 3–5 dniach. 

Przeciwwskazania

Zabiegu nie powinno się wykonywać przy problemach skórnych (łuszczyca, atopowe zapalenie lub zapalenie mieszków włosowych) ze względu na prawdopodobieństwo pogorszenia stanu skóry głowy. Zabieg rozpoczynamy od wykonania testu alergicznego oraz wytrzymałościowego włosów. Nie wolno nam o tym zapomnieć, gdyż wyniki tych działań pomogą nam w wykonaniu prawidłowo trwałej. Chemioterapia, stymulacja hormonalna, inne inwazyjne leczenia farmakologiczne również stanowią przeciwskazania. Na efekty negatywny wpływ będą miały kąpiele w basenach z chlorowaną wodą, kąpiele w słonej wodzie, nadmierna ekspozycja na słońce.

Regeneracja włosów ogniem

Na polskim rynku możemy znaleźć wiele ofert z zabiegami regeneracyjnymi. Wśród nich jest jednak jedna kuracja, która nie jest tylko skuteczna, lecz także bardzo efektowna. Polega bowiem na leczeniu włosów ogniem. Przesuszone, matowe i bez wyrazu włosy to problem, z którym zmaga się
wiele kobiet. W jego rozwiązaniu pomocna może być kuracja oparta na leczeniu włosów ogniem. Metoda ta ratuje zniszczone włosy, niesamowicie regeneruje je oraz znacząco wpływa na poprawę ich kondycji. Dzięki regeneracji włosów ogniem uzyskujemy olśniewający połysk. Zabieg wzmacnia, odżywia oraz zmiękcza włosy. Likwiduje rozdwojone końcówki. Składniki aktywne dzięki działaniu otwartego ognia głęboko wnikają w strukturę włosa, wypełniając jego ubytki. Kontakt ognia z włosami to dosłownie kilka minut, opalanie kosmyków włosów jest całkowicie bezpieczne i daje spektakularne efekty, jednak zabieg ten powinien być przeprowadzany wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowane osoby. W trakcie kuracji długość włosów zostaje kompletnie nienaruszona, a efekty leczenia są natychmiastowe i utrzymują się od trzech tygodni do miesiąca. Taki zabieg możemy powtórzyć co 3–4 tygodnie. 

...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy