Targi znów udane! Podsumowanie targów LOOK i beautyVision

Wydarzenia

Czy istnieje lepsze rozpoczęcie wiosny niż możliwość spotkania z inspirującymi osobami z branży? Wspominamy kwietniowe targi LOOK i beautyVISION w Poznaniu. 15 i 16 kwietnia Poznań zmienił się w stolicę branży beauty. Pokazy znanych artystów na dwóch scenach, szkolenia i konferencje dla profesjonalistów oraz liczne premiery i nowości fryzjersko-kosmetyczne. A do tego – tłumy zwiedzających! Nie zabrakło barberskich atrakcji.

Oferta wystawiennicza tegorocznych targów LOOK i beautyVISION pokazała, że jest to wydarzenie skierowane przede wszystkim do profesjonalistów – fryzjerów, barberów, stylistów, kosmetyczek czy kosmetologów, ale osoby zainteresowane branżą hobbystycznie również mogą znaleźć coś dla siebie oraz odkryć aktualne trendy i nowości kosmetyczno-fryzjerskie.

Tegoroczna edycja targów LOOK i beautyVISION przyciągnęła wielu fanów fryzjerstwa i kosmetyki. To, co wyróżniało tę edycję, to wiele znanych branżowych autorytetów, m.in. Richie Finney – Captain Fawcett, Jay Mahmood, Piotr „Don Papa” Staszewski, Adam Szulc, Dobrawa Piękos-Szymańska, Agnieszka Kwiatkowska, Andrzej Matracki, Iwona Ostrowska, Izabela Bogucka, Beata Korczyńska czy Magdalena Gemska. Scena w Alei Lipowej oraz Scena Barberska przez dwa dni nieprzerwanie przyciągały tłumy zafascynowanych pokazami widzów. Barberzy zaprezentowali prawdziwy kunszt męskiego fryzjerstwa, przeprowadzając strzyżenia na żywo oraz dając praktyczne wskazówki udoskonalające warsztat fryzjera. Pokazy na Scenie w Alei Lipowej były wyjątkową mieszanką fryzjerstwa i kosmetologii. Na scenie królowały nie tylko nowoczesne strzyżenie i modelowanie fryzur, ale także pokazy najnowszych trendów w makijażu i stylizacji paznokci. Zwieńczeniem pierwszego dnia targów był wieczór branżowy, którego gościem specjalnym byli Piotr Kupicha i zespół Feel. Po raz pierwszy w ramach takiego spotkania wystawcy mogli integrować się z targowymi gośćmi w klimatycznym otoczeniu Alei Lipowej, która zielenią drzew, wyjątkową aranżacją i grą świateł wprowadziła znakomitą atmosferę na cały wieczór.

W trakcie targów fryzjerskich LOOK odbyła się kolejna edycja Konkursu Sztuki Fryzjerskiej KREATOR, który co roku daje szansę na rozwinięcie skrzydeł fryzjerskiej fantazji kolejnym uczestnikom. Pierwszego dnia targów na Scenie w Alei Lipowej ogłoszono zwycięzców kilku konkurencji: ART & HAIR (temat: LE CABARET), KIDS CRAZY HAIR (temat: LOKI i LOCZKI) oraz BEAUTY live!, podczas której zadaniem uczestnika jest metamorfoza nieznanej modelki – dobór fryzury i koloryzacji włosów, a także makijażu dopasowanych zarówno do jej urody, jak i upodobań. Zwyciężczyni konkurencji BEAUTY live! dokonała spektakularnej przemiany wizerunku swojej modelki. 

Kolejny raz w Poznaniu odbyły się również Mistrzostwa Polski we Fryzjerstwie, Barberingu i Przedłużaniu Włosów, podczas którego uczestnicy walczyli o tytuł mistrza Polski, mierząc się w kilku konkurencjach fryzjerskich. Ponownie odbyła się także konferencja dla nauczycieli fryzjerstwa, podczas której pedagodzy mogli dowiedzieć się o aktualnych wytycznych dotyczących zawodu fryzjera oraz poznać nowy podręcznik do na...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy