Dołącz do czytelników
Brak wyników

Porady ekspertów , Strefa Brodacza

31 października 2020

NR 5 (Lipiec 2019)

BRODA KONTRA MODA

0 103

Brody w naszym kraju cieszą się niemalejącą popularnością. Usługa trymowania zarostu, to standard w męskich salonach fryzjerskich, a firmy produkujące specyfiki do brody mogą popisać się coraz szerszą gamą produktów. Brody, to temat, który od kilku lat przeżywa swoje odrodzenie i nic nie wskazuje na to, aby coś się miało zmienić, nawet powracający trend na gładko ogolone policzki.

Czy broda pasuje każdemu?

Przez ostatnie lata zmieniło się podejście do osób noszących zarost. Społeczeństwo stało się bardziej tolerancyjne, a co za tym idzie miłośnicy brody mają przyzwolenie społeczne na jej noszenie. Panowie, nawet Ci, którzy jeszcze kilka lat temu mówili, że nie zapuszczą brody, dziś są jej dumnymi posiadaczami. Jednym pasuje bardziej, drugim mniej, w zależności od tego, czy ktoś ma predyspozycje do jej zapuszczenia. Pamiętajmy, że pewne cechy są uwarunkowane genetycznie, a na to nie mamy wpływu. Nie każdy mężczyzna będzie zatem w stanie zapuścić bujną brodę.

Jeśli broda, to jaka?

Jeśli broda, to na pewno zadbana. Krótka wersja brody, to najbardziej klasyczna opcja, ale co, jeśli ktoś zapragnie mieć długą? Ja uważam, że to zależy indywidualnie od każdego człowieka. Zawsze doradzam swoim klientom czy zapuszczenie zarostu ma sens w ich przypadku, czy też nie. Broda powinna bowiem być dopełnieniem ich wizerunku. Czasem jednak ktoś zapuszcza brodę nie ze względu na walory estetyczne, ale dla idei. Wtedy inaczej podchodzę do takiego klienta i w jakimś sensie rozumiem wyzwanie, które sam sobie stawia.

Wybierając styl zarostu, należy pamiętać, że jest on nierozerwalnie związany z całą twarzą. Musi zatem współgrać z jej kształtem, pasować do fryzury i innych elementów, takich jak noszone okulary. Wybór rodzaju brody trzeba też uzależnić od rodzaju zarostu (jego gęstości, grubości, poziomu skręcenia) oraz od jego koloru. Najlepszy zarost to taki, który podkreśla atuty twarzy, niwelując jednocześnie jej niedociągnięcia.

Jak dobrać brodę do kształtu twarzy?

Trzeba pamiętać o tym, że o efekcie decyduje nie tylko kształt twarzy, ale także gęstość i kolor włosów. Szczególnie jeśli chodzi o gęstość zarostu, nie każdy może sobie pozwolić na to, aby zaszaleć z kształtem.

Dla przykładu podam dwa z najbardziej wymagających kształtów męskiej twarzy, gdzie najczęściej można popełnić błąd, jeśli ktoś nie stosuje się do zasad odpowiedniego formowania brody, a mianowicie:

Kiedy ktoś ma kształt twarzy przypominający odwrócony ''trójkąt'', to na pewno odradzałabym mu zapuszczanie brody do szpica...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy

    Komentarze (0)

    Napisz własny komentarz