Facet z wartościami

Porady ekspertów

Mariola to kobieta z zasadami. W podstawówce harcerka. W liceum oaza. We fryzurach była równie zasadnicza, co w szukaniu partnera życiowego. Wymyśliła sobie to precyzyjnie: Oskarze, zwiążę się wyłącznie z mężczyzną z wartościami – powtarzała przy każdym podcięciu końcówek, bo oczywiście o żadnej farbie mowy być nie mogło. Pełna zgoda z naturą. Profilaktycznie nie dopytywałem o kwestie decyzji natury w sprawie miejsca pobytu i ilości dodatkowego owłosienia. Ta wiedza nie była mi niezbędną, a raczej obawiałem się, że będzie uciążliwa, jeśli wejdę w jej posiadanie. Generalnie postawiłem krzyżyk na wiecznym dziewictwie Marioli. Tymczasem wpadła do salonu wczoraj z rana i mówi już przy wejściu: Oskar warto było czekać. Znalazłam go. Faceta z wartościami.

Z lekką rezerwą podszedłem do sprawy, gdy opowiadała, że taki wysoki, przystojny, że każdej sąsiadce mówi „dzień dobry” i że ma zasady. Mój dystans zdecydowanie się powiększył, gdy pokazała mi jego zdjęcie. Był naprawdę fajny, ale nijak nie wyglądał na pra-wiczka rozmiłowanego w wartościach chrześcijańskich. Ale nie było moim celem pozbawianie Marioli jej złudzeń, gdyż moja pewność, że odkryje je sama dosyć szybko, była oczywista. 

–    Mariola, gdzie ty to cudo znalazłaś?
–    Na portalu randkowym. Dał w opisie, że najważniejsze są dla niego w życiu zasady i wartości. Ale że jest trochę nieśmiały i mało-mówny. Wiesz ja jestem gadułą, to zaczęliśmy pisać i on wyobraź sobie ośmielał się coraz bardziej. Z dnia na dzień pisał coraz więcej: że teraz to nie ma dziewczyn z zasadami, że każda to od razu seks na pierwszej randce, a on to potrzebuje czasu.
–    Ale widziałaś się z nim...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 4 elektroniczne wydania
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego wydania czasopisma
  • Dostęp do treści w bibliotece cyfrowej
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy